Forum

Adobe Acrobat Profe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adobe Acrobat Professional OCR Language

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
614 Görüntüleme
(@IlkerNigiz)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Pdf dokümanı Worde çevirmek istiyorum fakat Türkçe karakterlerde problem meydana geliyor.

Adobe Acrobat Proffesional'da açtığımız bir dokümanda " Document - Recognize Text Using OCR - Start - Edit " menülerini takiben "Primary OCR Language" bölmesinde "Turkish" bulunmuyor. Bunu herhangi bir yöntemle eklemek mümkün mü?

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 09/04/2009 19:46

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 315
Reputable Member

Bunun için profosyenel programlar mevcut Abbyy PDF Transformer 2.0 bu programın sanırım TR dili mevcut idi incelerseniz, yada farkli programlar ile deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 10/04/2009 02:39

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member

Şu ana kadar pek çok program denedim fakat bence en iyisi ABBYY Fine reader.

Gönderildi : 20/04/2009 20:22

(@VolkanBIYIKLI)
Gönderiler: 16
Eminent Member

İlker bey, Acrobat Professional'ın hangi sürümünü kullanmaktasınız. Updateleri yapılmış 8.1.3 sürümünde Türkçe dil eklentesi bende mevcut.

3-4 ay önce Quark Exspress'den PDF yapılmış bir kitapta sizin yaşamış olduğunuz sorunun benzerini yaşamıştım. Language bölümünde Türkçe dil eklentisi gözükmüyordu. VeryPDF'in Pdf to Word ( http://www.verypdf.com) ürünü ile Türkçe karekter sorunu yaşamadan Word'e aktarabilmiştim. Yinede sorun yaşarsanız sayfaları yüksek kalitede Jpeg yaparak ABBYY Fine Reader ile resimden yazıya çevirebilirsiniz.

Gönderildi : 29/04/2009 14:13

Paylaş: