Forum

Ftp İle Download (A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ftp İle Download (Aynı Dosyaları Download Etmesin..)

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
517 Görüntüleme
(@KaanODER)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar; Benim Bu hususta günlerce araştırmama rağmen bir türlü üstesinden gelemediğim bir sorunum var Şöyle Anlatayım. A ve B Adı altında iki adet server var Bunlar A. Firması B Firmasına Hergün dosya transfer ediliyor.Fakat Edilen dosya Klasöründen yaklaşık 40 taneye yakın Klasör ve 1000 lerce Dosya oluşuyor B Firması A Firmasından Hergün Yenisi Eklenen Klasörü veya Dosyayı bulmak için hangisi eklenmiş hangisi eklenmemiş bunu öğrenebilmesi için saatlerce aramak zorunda kalıyor.Benim de İstemiş olduğum Nasıl Nasıl Yaparımda 3.Party yazılım kurarak bu yazılım değişiklik olanları bulsun sadeec onları download etsin die bir sistem oluşturabilirim.Bunu Yapan bi Yazılım buldum fakat o ftp de çalışmıyor Vpn Kurmam gerekiyor o da Olmayacak bi durum şu aşamada Sizden İstediğim acaba Ftp Yazılımı ile bu istemiş olduğum Sorunu nasıl halledebilirim. Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler. Kaan ÖDER...

Gönderildi : 03/04/2008 13:03

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Aslında saatlerce arama yapmasına gerek yok gelişmiş seçeneklerden tarih bazlı bir arama yapabilirsin. Hatta bir Acces e bunu sql query olarak bile sorgulatabilirsin. Tabiki bunu yapabilmek için FTP de yapılanları Loglaman ve onlari bir SQL e kaydetmen gerekir. Gayet de güzel bir program olabilir.

Başka bir seçenekte daha önce denemedim ama FTP Sync gibi bir program ile olabilir. Link de ayrıntısı var.

Gönderildi : 03/04/2008 17:09

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Ömerbey haklı çözümde birde ftp voyager programi var bir aralar benim cok işimi görmüştü geceleri unix üzerinden dataları cektiriyordum diger özelliklerine bakmadim ama program biraz kaliteli incelersen bulabilirsin gibi geliyor.

Gönderildi : 03/04/2008 19:12

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Arkadaslar sync ftp programlari onermis, bende sync backup programlarindan bir ornek veriyim.

Cobian Backup

Inceremental ve Differential backup alabiliyor, ftp destegi mevcut ustelik free

Tek fark onceden download yapiyordun, bu sefer karsi bilgisayarda upload yapicaksin.

Gönderildi : 03/04/2008 19:55

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Bahsi geçen upload olayında download ile upload  arasındaki hız farkıda önemlidir.

Gönderildi : 04/04/2008 01:49

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhaba

Bahsi geçen upload olayında download ile upload  arasındaki hız farkıda önemlidir.

Omer Bey Merhabalar,

Kopyalanacak dosyalar ayni sunucu uzerinde bulunduguna gore; o sunucunun bu dosyalari karsi tarafa upload etmesi veya karsi tarafin bu sunucuya baglanarak download etmesi arasinda bir fark yoktur. (ayni hat uzerinde konusuyorsak)

Gönderildi : 04/04/2008 11:48

Paylaş: