Forum

Acronis Ile Restore...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Ile Restore Hk.

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Ben acronis ile ofline image aldim. daha sonra bu makinede disk hata verdi. diskler calisiyor ama windows server ekrani geldigi zaman yeniden basliyor ve diskin 1 inde sari isik yaniyor. diskler raid1. diskleri cikardim. xp olan bir makineye taktim chkdsk yaptim hala sorun duzelmedi. Acaba acronis ile aldigim image ile restore etsem sorun duzelirmi. yad ben bu makineyi formatlicaktim zaten formatlasam sorun olurmu?

Yardimci olabilirmisiniz.

tesekkurler

Gönderildi : 12/03/2009 16:53

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Eğer Disklerden veya raidden kaynaklanan bir sorun ise Raidi yaptıktan sonra imageden geri dönün eğer işletim sisteminden şüpheleniyorsanız imagedan dönün. elinizde image varken format atmak pek mantıklı gelmiyor.

Gönderildi : 12/03/2009 17:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ben hic ullasamiyorum sisteme sadece windows server ekranindan yeniden basliyor. raidden kaynakli oldugunu dusunuyorum. cunku diskleri xp makinasina taktim orada calisiyor ve icerisine ulasabiliyorum.

birde ofline alinan image de raid ayarlari da geri yuklenmiyormu?

Gönderildi : 12/03/2009 17:16

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

içineki güncel datanı xp makineden alıp imaj dönmen mantıklı geçmiş olsun

Gönderildi : 12/03/2009 17:52

(@murataydin)
Noble Member

MBR bozulmuş gibi duruyor Onarmak için ise 2003 Cdsini takın ilk ekranda R tusuna basana komut satırına gecin. Sırasıyla;

fixmbr

fixboot

chkdsk /R

komutlarını uygulayın. işlem bittikten sonra resart edip tekrar deneyin.

Gönderildi : 12/03/2009 17:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Murat Bey,

Simdi image den dondum. Makine acildi. Diskte hala sari isik yaniyor. bu arada ben bu makineyi formatlicaktim zaten. verileri almdim yeniden baslattim fotmatlamak icin acilmaz olmustu. ama su anda acildi ve diskte hala sari isik yaniyor. Benim sormak istedigim formatlarken raid yapilandirmasinda herhangi bir sorun olursur mu?

Gönderildi : 12/03/2009 18:13

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

diski formatlarken raid yapsına bişi olmaz

disk ışığının turuncu (yada sarı) yanması disklerde genelde fiziksel sorun olarak bilinir

format atınca bu durumun düzeleceğini sanmıyorum

Gönderildi : 12/03/2009 18:48

(@murataydin)
Noble Member

Server olarak ne kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 12/03/2009 18:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

win server 2003 ibm x206 serisi

Gönderildi : 12/03/2009 19:14