Acronis Echo Server...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Echo Server with Universal Restore SID değiştirmiyor!  

  RSS
Orhan Aslan
(@OrhanAslan)
Üye

Yıllardır Acronis kullanıyorum. Network ortamında Echo Server kullanamaya başladım ve imageleri bununla alıp makineleri bununla kuruyorum. Son aldığımız 30 IBM ve 15 HP bilgisayara Acrnisle kurulum yaparken bir ara kafamdan SIDleri kontrol etmek geçti ve iyide yapmışım dedim. Acronis ilgili seçeneği işaretlememe rağmen SID'leri değiştirmiyordu. İlk 15 makineyi bu şekilde domaine kattım maalesef.

İşin ilginç olanı ise  IBM makinelerde bu sorun varken HPlerde şu ana kadar herhangi bir sorun göremedim ve SID'leri değiştirdi. IBM Makinelerin bir kaç tanesinde SID değiştirdi hepsi bu.

Şimdi 2 soru kafama takıldı;

1-Niye böyle oldu?

2-SID'si aynı olan makineleri domainden çıkarıp NewSID programı ile yeni bir SID atayıp tekrar domaine katıyorum, böyle olur mu?

Alıntı
Gönderildi : 25/02/2009 23:48
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. IBM'lerin modelleri neler bir modelde mi bunu yapıyor yoksa hepsi aynı model mi?


NewSID ile yaparsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız..


 İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2009 01:02
Orhan Aslan
(@OrhanAslan)
Üye

IBM PC: 9210-LMB

HP PC: DC7600

 

Dedigim gibi sadece IBMlerle yapiyor ve bazi IBMlerde sorunsuz calisti. Bende onceden bu tur bir sorunla karsilasmadim. Halen ozellikle tum ayarlari kontrole ederek yapiyorum ve halen ayni sonuc. Acronis 2009 kullaniyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2009 01:53
Orhan Aslan
(@OrhanAslan)
Üye

Sanırım bir çözüm buldum. Eğer başınıza gelirse aklınızda bulunsun. Herşeyiyle aynı olan IBM'lerde universal restoreyi devre dışı bırakarak devam etmeye başladım ve Change SID şıkkı ile bitirdim ve işe yaradı. Universal restore kullanınca aynı olan bilgisyarlarda işe yaramıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2009 11:25
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Bilgilendirme için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2009 12:00
Paylaş: