Forum

symantec endpoint u...

Bildirimler
Hepsini Temizle

symantec endpoint update sorun

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
444 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkdaşlar ve merkeze sym. endpoint protection maneger kurdum.

2 şubeye ise merkezdekinde data replikasyonu yapması ve  şubedeki clientlerin şubedeki serverden update çekmeleri için kurdum.

data replikasyonu yapıyor merkezdekinden şubedeki clientlerin durumunu görebiliyorum herşey normal.

fakat şubedeki userler updateni kendi şubesindeki serverden degilde merkezdeki serverden çekiyor.

bu da bana şube ile merkez arasında iletişim yavaşlığı yapıyor. bu sorunu nasıl çözebilirm.

Gönderildi : 23/02/2009 15:21

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Tam olarak ne demek istediginizi anlamadım,fakat endpoin manager da login olduktan sonra>polic>live update policy ayarini edit edin yada yeni bir update policy yaparak replace edin....sonra assign ile ilgili terminallerin deploy paketini gosterin>terminaller uzerinde ise update policy ile yeni ayarlari almasini saglayın.

iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 23/02/2009 20:03

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

yapmak istedigim

merkezde kurulu bir endpoint prodec. manager sadece bu update çekecek bunun altında kurulu olan 2 adet endpoint prodec. manager merkez kurulu olandan  update çekecek clientler ise merkezden updatetini çekmiş olan şubedeki endpoint prodec. manager den update çekecek

yani update sıralaması önce merkez internette çekecek şube merkezden şubedeki clientler ise şubeden çekecek.

Gönderildi : 23/02/2009 20:59

Paylaş: