Forum

Xp üzerinde wi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp üzerinde winconnect ve konfigürasyonu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocalarım merhaba  küçük bir şirket var netsis adında bir program var bunu 4 kişi kullanıyor şöyle bir şey yapmayı düşünüyorum uygunmudur

netsis'i, xp yüklü bir  pc üzerine  kurulacak bu server olacak ben bunun üzerine winconnect kurmak ve terminal server gibi kullanmak istiyorum ,şöyle yapsam sorun çıkarmı bu server üzerine netsis adında bir sınırlı kullanıcı oluşturup bu dört kullanıcıyı aynı kullanıcı adı ile login yapıp ( yani netsis kullanıcısı ile ) programı kullandırmak istiyorum bu sorun yaratırmı ya da bana ne yapmamı önerirsiniz.

Gönderildi : 20/02/2009 02:05

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Öncelikle WinConnect Server XP adlı programi kullanabilirsiniz. Xp Home , XP Pro gibi sunucu tabanli olmayan işletim sistemlemlerinde 21 uzak masaüstü baglantisina olanak sağlıyor.

Ona gerek'te olmaya bilir 3-4 kişi var ne de olsa:)
RDP'den ise basit bir köprü işinizi çözecektir.

1. Netsis'i bir makina üzerine kurulu hale getirin paylaşımları ve güvenlik izinlerini uyarladıktan sonra
2.Ağ sürücüsüne bağlan yordamıyla paylaşımdaki netsis yazılımına erişilecek kısayolu aktif yapınız
3.Tabiki bunları erişecek makinalarda yapıyorsunuz

Daha önceden  http://www.netsis.com.tr/ofislerimiz.aspx   Destek Birimine danışınız lisans bilgilerinize göre farklı bir yapılandırmada olabilir.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 20/02/2009 04:18

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam ilginden dolayı teşekkür ederim.Eğer winconnect xp kullanırsam,bu 3-4 kişi için tek bir sınırlı kullanıcı yaratsam mesela netsis kullanıcısı ve herkes bu kullanıcıyı kullanarak login olsa ve programı kullansa aynı anda bir sorun olurmu yoksa her biri için ayrı ayrı kullanıcılar oluşturmak daha mı mantıklı olur

Gönderildi : 20/02/2009 04:31

Paylaş: