Forum

gfi mail essentials...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gfi mail essentials for isp

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar co-locationda duran web ve mail serverım var mail server olarak merak mail server kullanıyorum spam mailleri engellemek için gfi mail essentials satın alıp kurmayı düşünüyorum acaba bu yapı gfi mail essentials kullanabilirmiyim şimdiden teşekkürler....

ayrıca localde exchange kurulu serverda smart host kullanıyorum kullanıcıların mailboxlarına maillerini pop3 connector ile alıyorum co-locationdaki serverımdan....

Gönderildi : 17/02/2009 21:37

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

GFI MailEssentials ın maliyeti yerine Merak Mail in spam filter modülünü satın almak daha akıllıca olacaktır. ki merak mail in spam filter ı çok güçlüdür sevgili denver.

Gönderildi : 18/02/2009 02:28

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

saygılar buğra hocam çift bloklama yapmak istiyorum gfi'ı daha önce satın almıştım yani elimde vardı daha sonra co-location'a bir mail server koyunca ordada bir merak mail almak durumunda kaldık su sebeble sizlerden yapılandırmayı nasıl ve nerde yapmalıyım onu öğrenmek istiyorum

Gönderildi : 18/02/2009 03:29

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Ben çift bloklamayı tavsiye etmem mail kaçırabilir.

merak mailin antispam modülünü ayrıca satın almadıysan gfi kullan derim sadece. aldı isen gfi ın antispam ını devreden çıkar derim.

kısacası ben ikisinden biri derim. tabi tercih sana kalmış

Gönderildi : 18/02/2009 19:28

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki buğra hocam gfi nerde yapılandırıcam co-location'daki mail serverdamı yoksa localdemi

Gönderildi : 19/02/2009 01:53

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

co-location da ki mail serverda yapılandırsan daha sağlıklı olur sonuçta spam locale uğramaz direk ISP de filtrelenir, performans artışı yaşarsın.

Gönderildi : 19/02/2009 14:40

Paylaş: