Forum

Kamera Yazılımı Hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kamera Yazılımı Hakkında...

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@selimyilmaz081)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

sizden bir konuda yardım isteyeceğim. çok fazla araştırmama rağmen çözemedim aşağıda uzun uzun anlatacağım.

bir kamera programım var.  kameralarım ip kamera. bu programın görüntü kaydını xp üzerine kurulmuş ve bigisayarın özellikleri ise intel core 2 duo E4600 2.40 - 2gb ram c: 250 gb d: 2 tb şeklindedir.

bu kamera programının üzerine kurulmuş olan Administrator (Kamera ip leri ve şifrelerin tanımlandığı yer) Image Server Administrator (kullanıcılara hakların verildiği yer) Milestone XProtect Smart Client (clientlerin görüntü izleme ve geriye dönük kayıtları bulabildikleri yer) şeklindedir.

bu bilgiyi de verdikten sonra sorunun ne olduğuna geliyorum. daha önce bu programı kullanan çok fazla kişi yoktur diye düşünüyorum. bu pogram C:\WINDOWS\Temp dosyasına sürekli IHA7A2.tmp dosyalar atmakta ve hd diskin tamamını doldurmaktadır. bence hd diskin dolmasıyla da program kitlenmekte, görüntüler donmakta ve programı kaldırıp veya durdurup temp dosyasını boşaltıp programı yeniden kurmak gibi bir durum çıkıyor ortaya.bu da 10-15 günde bir tekrarlanan bir durum maalesefki genelde tatillerde ve cuma akşamları olmaktadır [:)] temp dosyasını dün d: ye yönlendirdim ve d de  20gb lık bir temp oluşmuş. sonuç olarak 32 adet ip kameraya bağlı ve lisanslı Milestone kullanmama rağmen bir türlü verim alamamaktayım hd diskin dolmasıyla da 3-4 günden fazla kayıt izleyememekteyim. sizden önce bu konunun çözümü için yardım eğer durumumuz vahim ise tavsiye edebileceğiniz bir program. ilgiliniz için teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/01/2009 12:26

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Virüs taramasından geçirip iyice bir kontrol eder misiniz?

Birde bu dosyaları otomatik silen bir script yazıp günün belli saatlerinde çalışacak sekilde ayarlarabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/01/2009 12:57

(@selimyilmaz081)
Eminent Member
Konu başlatıcı

nod 32 lisanslı virüs programım var, onunla tarama yaptırdım hiçbirşey çıkmadı.

ve bi script yazsam bile programı durdurmadan ve ya silmeden  temp dosyasını boşaltamıyorum. scripti nasıl çalıştırabilirim ki ?

Gönderildi : 14/01/2009 13:24

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba Arkadaşlar.

sizden bir konuda yardım isteyeceğim. çok fazla araştırmama rağmen çözemedim aşağıda uzun uzun anlatacağım.

bir kamera programım var.  kameralarım ip kamera. bu programın görüntü kaydını xp üzerine kurulmuş ve bigisayarın özellikleri ise intel core 2 duo E4600 2.40 - 2gb ram c: 250 gb d: 2 tb şeklindedir.

bu kamera programının üzerine kurulmuş olan Administrator (Kamera ip leri ve şifrelerin tanımlandığı yer) Image Server Administrator (kullanıcılara hakların verildiği yer) Milestone XProtect Smart Client (clientlerin görüntü izleme ve geriye dönük kayıtları bulabildikleri yer) şeklindedir.

bu bilgiyi de verdikten sonra sorunun ne olduğuna geliyorum. daha önce bu programı kullanan çok fazla kişi yoktur diye düşünüyorum. bu pogram C:\WINDOWS\Temp dosyasına sürekli IHA7A2.tmp dosyalar atmakta ve hd diskin tamamını doldurmaktadır. bence hd diskin dolmasıyla da program kitlenmekte, görüntüler donmakta ve programı kaldırıp veya durdurup temp dosyasını boşaltıp programı yeniden kurmak gibi bir durum çıkıyor ortaya.bu da 10-15 günde bir tekrarlanan bir durum maalesefki genelde tatillerde ve cuma akşamları olmaktadır [:)] temp dosyasını dün d: ye yönlendirdim ve d de  20gb lık bir temp oluşmuş. sonuç olarak 32 adet ip kameraya bağlı ve lisanslı Milestone kullanmama rağmen bir türlü verim alamamaktayım hd diskin dolmasıyla da 3-4 günden fazla kayıt izleyememekteyim. sizden önce bu konunun çözümü için yardım eğer durumumuz vahim ise tavsiye edebileceğiniz bir program. ilgiliniz için teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

Merhaba

32 Adet Kamera var demişsiniz ilk kurulum sürecinde böyle bir sorun yaşadınız mı ?

Sorun hangi süreçte yaşanmaya  başlandı ?

Kamera'lar tek makina üzerimi entegre ?

Gönderildi : 14/01/2009 14:40

(@selimyilmaz081)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uğur bey merhaba;

kurulum sürecinde herhangi bir problem olmadı. bu kamera yazılımı önceden server da idi. ben xp ye taşıdım. server da da bu problemleri veremekte idi.

sorun, kamera kurulumları tamamlanıyor 1 gün sonra bakıyorum temp dolmuş disk uyarısı veriyor şeklinde olmaya başladı.

kameralar ip kamera ve switch üzerinden geliyor.  programda sadece kameraların ip ve şiflerelerini tanıtıyorum.

Gönderildi : 14/01/2009 16:01

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Anladım böyle bir sorun yaşadık ama biraz daha farklıydı .

Yönetim paneli üzerinde storage yapılandırması var diye biliyorum yalnız yedekleme olarak bir önceki post'ta 20 gb gibi bir değerden bahsettiniz bu değer normal 1 haftalık yedekleme için sorun teşkil edebilir sonuçta 32 ayrı noktadan veri akışı var sorun olması muhtemel sistem yönetim konsolunda hata kayıtları yer alıyor mu  kontrol ediniz ?

Sorun yazılım kurulumu sürecinde conf. 'dan yapılan bir takım ayarlardan kaynaklanıyor gibi geldi bana  işletim sisteminden kaynaklı değil sonuçta temp bildiğiniz üzere geçici dosyaların tutulduğu bir alan yedeklemede yazılımsal bir kesme oluşuyorsa buraya atabilir..

En enkili çözüm yolu bahsettiğim gibi yapılandırmayı tekrar gözden geçirin ve yazılım üreticiyle iletişime geçin .....bu arada görüntülere erişimde herhangi bir sıkıntı yok değil mi ?

Gönderildi : 14/01/2009 16:09

Paylaş: