Forum

VmWare WorkStation ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VmWare WorkStation ACE Edition Hak.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

VmWare WorkStation ACE Edition kullanıyorum , ben bu programın içine VmWare 3.1 ESXi kurabilir miyim? Denedim , kurulum başlıyor. Bir süre sonra bekletiyor ve öyle kalıyor? Yardımcı olabilir misiniz?

Tşk.

Gönderildi : 21/11/2008 14:35

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Bildiğim kadarı ile sanal içine sanal kurulumda sorun yaşanıyor. Bence en sağlıklı yol esx'i ayrı bir server'a kurmanızdır.

Gönderildi : 21/11/2008 14:45

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam belki bir ihtimal vardır diye sordum. Elimde şuan donanım yok.

Gönderildi : 21/11/2008 14:55

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

ESX ve Hyper-V gibi enterprise sınıf ürünler hypervisor temelli sanallaştırma yaparlar ve bu nedenle donanımlara direk olarak erişmek isterler.

Yani bir vmware workstation/server yada Ms VPC/VS gibi host işlerim sistemi üzerinde çalışan ürünler içerisinde ESX yada Hyper-V çalıştırmayız. Zaten çalıştırmakta istemeyiz çünkü tamamen amaç dışı bir senaryo olur.

Bilgi olması açısından yazıyorum: Bir takım özel ayarlar ile vmware workstation içerisinde ESX çalıştırılabilir. Ama bu senaryodaki ESX'in, fiziksel ortamdaki ESX'ten çok daha fazla kaynak ihtiyacı oluyor çünkü kaynakların yarısını host sistem ve vmware workstation kullanıyor, yani performasn inanılmaz düşük olacak. Ayrıca bu senaryoda donanımlara direk erişemediği için problemler yaşanıyor. Menüleri gezmek, ara yüzü görmek için kullanılabilir.

Gönderildi : 21/11/2008 15:03

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

En azından menüler ve arayüzü görmem açısından ne yapmam gerektiğini söyler misiniz?

Tşk.

Gönderildi : 21/11/2008 15:11

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Vmware Workstation 6.5 üzerinde ESX 3.5

Deneyimlerini paylaşmanı bekliyoruz.

Gönderildi : 21/11/2008 15:32

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam Selam ,

Bir cihaza ESX 3i kurdum. Configure  Management Network seçeneğinde , Restore Network Factory Settings , this option will reset all your networ configiration . to the factory defaults. Are you sure want to restore your network diyor. F11 yes,reset     ESC Cancel diyor.

IP giremiyorum hocam Yardım lütfen...

Gönderildi : 26/11/2008 13:15

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

[img] [/img]

Gönderildi : 26/11/2008 16:33

Paylaş: