Forum

XPenology Dsm 6.2 I...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XPenology Dsm 6.2 IP Problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,109 Görüntüleme
(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, direkt kendi sitelerinde de konu açmama rağmen pek aktif değiller çözüme ulaşamadım. Sorunum şu ki :

DSM 6.2 versiyonunu yüklemek istedim ve uyumlu loader ı indirdim config dosyasını açtım elimdeki ssd nin PID&VID değerini , github serial no yu , bilgisayarın mac adresini doğru şekilde girip kayıt ettim ve imaj dosyasını ssd ye yazdım. (bir kaç mb lık boot dosyası için neden ssd derseniz okuma yazma hızı aşırı derecede düşük çok uzun süredir kullanılmış ve görevini tamamlamış çöp e yakın olduğundan değerlendirmek istedim.) boot etti bilgisayar herşey yolunda görünüyordu ancak bilgisayar IP aderesi almadı. Araştırınca " extra.lzma " isimli dosyanın değiştirilerek sorunun çözüldüğünü okudum ancak bulduğum benim NIC e uyumlu olduğu yazılan .lzma dosyalarını img içindeki ile değiştirip denedim yine başarılı olamadım. Pek de bir kaynak yok maalesef. Bilgisi olan, kullanan ya da çözüm için öneride bulunacak olan olur diye buraya yazmak istedim.

Hali hazırda 5.2 Versiyonnu sorunsuz stabil kullanıyorum fakat backup için kullanmam gereken disk station server adlı paket 6.0 ve üzeri sürümlerde çalışıyor bu yüzden 6.2 ye geçmek istedim.

Gönderildi : 22/12/2018 18:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Üreticiden neden teknik destek almıyorsunuz? Yani foruma sormak değil de case açmıyorsunuz?

Karşılaştırmak istemem ama boşuna qnap demiyoruz, direkt case açıyorsunuz hemen arayıp yardımcı oluyorlar. Bu tarz ürünlerde destek çok önemli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/12/2018 01:46

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan hocam, crackli yükleme olduğundan dolayı destek vermez synology diye düşünüyorum. 

Gönderildi : 24/12/2018 18:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

O zaman bizimde vermemiz doğru olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2018 21:24

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba Hakan hocam, crackli yükleme olduğundan dolayı destek vermez synology diye düşünüyorum. 

Enes bey,

belittiğiniz proje, synology dsm'in ( os ) x86 donanımlar üzerinde çalışmasını sağlayan bir bootloader.

daha önce kullanmamakla birlikte, bildiğim kadarı ile uzun süredir devam eden bir proje.

üretici bireysel kullanımda yasal bir sürece girmiyor olabilir, projeyi devam ettirenlerde bu şekilde belirtmişler.

portal üzerinde bulunan makalesinde yazar, üretici ofisi ile konu hakkında yazışmasını paylaşmış.

kendi forumu haricinde destek almanız zor, synology zaten vermeyeceğini iletiyor, tercih size kalmış.

önerim, synology veya qnap modellerinden biri ile ilerlemeniz olur, en kötü freenas tercih edilebilir.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2017/04/23/kendi-nas-sunucunuzu-olusturmak-ister-misiniz.aspx

Gönderildi : 25/12/2018 02:15

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler. FreeNas yazılımının yüksek donanım gerekliliğinden dolayı xpenology e yönlendim. Olmazsa 5.2 den devam edeceğim artık.

Gönderildi : 25/12/2018 12:36

Paylaş: