Forum

1 bölüm&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

1 bölümü klonlama

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

2 bölümü olan bir diskim var elimde. C kısmında windows d kısmında datalarım var. Acronis vb bir pogram ile 2. bir diske windows olan bölümü klonlamak ve 2. diski boot disk yapıp kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim acaba ?

Gönderildi : 19/12/2018 13:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Biraz sorunuza cevap vermiş gibi olmuşsunuz 🙂

Acronis, Ghost veya türevi bir yazılımla disk clone yapıp, boot kısmından ikinci  diski ilk sıraya alın ve istediğiniz olsun.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/12/2018 19:03

(@m-bulenteroz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mevzu orada zaten klonlamadan sonra boot etmiyor.

Gönderildi : 19/12/2018 20:37

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Bülent bey,

ilk post içeriğinizden bu vb. detaylardan bahsetmediğiniz takdirde, imajdan boot sürecinin gerçekleşmediğiniz nasıl tahmin edebiliriz ?

imaj aldığınız işletim sistemi ve kullandığını backup tool nedir ?

hedef disk üzerinde partitionları otomatik mi oluşturdunuz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2018 03:30

(@m-bulenteroz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bülent bey,

ilk post içeriğinizden bu vb. detaylardan bahsetmediğiniz takdirde, imajdan boot sürecinin gerçekleşmediğiniz nasıl tahmin edebiliriz ?

imaj aldığınız işletim sistemi ve kullandığını backup tool nedir ?

hedef disk üzerinde partitionları otomatik mi oluşturdunuz ?

Haklısınız.

Windows 7 pro yu acronis true Image imaj ile imajlıyorum. Hedef disk boş partition oluşturulmamış ham halde.

Gönderildi : 20/12/2018 13:17

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki makalede clone bölümünde automatic ve manuel seçeneği mevcut manuel seçeneği altında istemiş olduğunuz bölümü seçebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2018/01/21/acronis-2017-uzerinden-usb-boot-olusturma-ve-disk-clone-islemleri.aspx

ek olarak bilgisayarın imajını alıp restore ederken partiton seçebilirsiniz.

Gönderildi : 20/12/2018 14:11

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Haklısınız.

Windows 7 pro yu acronis true Image imaj ile imajlıyorum. Hedef disk boş partition oluşturulmamış ham halde.

hedef partition, kaynak partition ile aynı veya daha yüksek kapasiteye sahip olmalı.

öncesinde elle oluşturup, tekrar yedekten geri dönmeyi deneyin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2018 02:55

Paylaş: