Forum

Arcserve Recovery p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Arcserve Recovery point EMC datadomain restore sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
625 Görüntüleme
(@OnurARIBAS)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Arcserve UDP 6.5 Kullanmaya başladık, Daha önceden Veeam kullanıyorduk ancak Hyper converged bir sisteme geçtik (Nutanix) ve Hypervisor olarak Hyper Converged sistemin kendi hypersoru olan acrapolis kullanıyoruz. Acrapolis kullanmamız dolayısıyla yedekleri başka bir donanım üzerine alabilmek için agent bazlı yedek alma gereksinimiz oldu dolayısıyla bizde bunun yedekleri için arcserve kullanmaya karar verdik.

Neyse bu işin özetiydi,

Sorunumuz şu; Yedekleri EMC DD2200 Data domain üzerine alıyoruz ve anlattığım gibi agent bazlı alıyoruz. Yedek almakta sıkıntı yok sorunsuz olarak alabiliyoruz ancak sorun yedekleri geri dönerken.

BMR iso kullanarak makinayı  açıyorum. Network ayarlarını sorunsuz olarak yapılandırıyoruz Sunucu recovery point server ile iletişime geçiyor, Recovery point server kendi üzerindeki Datadomain yedeklerini de görebiliyor ancak yedeği geri dönüş işlemini başlatmak istediğimizde aşağıdaki hatayı alıyoruz.

Durumu Arcserve tarafına bildirdik ancak EMC DD2200 datadomainin CIFS paylaşımı yaparken SMB1 veya SMB2 protokolünü desteklemediğini, sorunun datadomain den olduğunu söylediler.   Bana pek mantıklı gelmedi

Daha önce böyle bir şey ile karşılaşan oldu mu?

Not: Recovery point server Data domain ile haberleşebiliyor herhangi bir credential sorunu yok. arcserve arayüzünde bunu rahatlıkla görüyoruz.

RP

Gönderildi : 06/12/2017 19:05

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

aslında emc dd os tarafında en net cevabı üreticiden alabilirsiniz.

daha önce farklı konularda smb2'nin ddos üzerinde etkinleştirilebildiğini hatırlıyorum.

bu süreci test etmenin bir yolu da, fakrlı bir backup agent ile backup alıp, dönmeyi denebilirsiniz. bkz. veeam,acronis

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/12/2017 03:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

EMC Data Domain üzerindeki işletim sistemi sürümünüz nedir acaba?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2017 23:34

Paylaş: