Forum

Finansal kuruluşlar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Finansal kuruluşların (tahsilat ve ödeme işlemi gerçekleştiren kuruluşların) firewall çözümü

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
480 Görüntüleme
(@eseryilmaz)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

finansal kuruluşların kullandığı özellikle para transferleri ve tahsilat/ödeme işlemleri gerçekleştiren kuruluşların ihtiyaç duyduğu antivirüs, firewall, yetkisiz işlem denetimi gibi her türlü öğeyi koruyabilecek ürün hangisidir ?

Symantec endpoint ya da eset enterprise diyorlar.

Symantec endpoint makbul müdür ?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/05/2017 17:54

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Symantec Endpoint client lar için bir ürün. Kuruluşlar için birden fazla ürüne ihtiyacınız bulunmaktadır. Symantec firmasının ürünlerini kullanabilirsiniz veya fiyat performans karşılaştırması ile doğru noktalara farklı firmaların iyi ürünlerini konumlandırabilirsiniz.

Gönderildi : 03/05/2017 18:53

(@eseryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Symantec Endpoint client lar için bir ürün. Kuruluşlar için birden fazla ürüne ihtiyacınız bulunmaktadır. Symantec firmasının ürünlerini kullanabilirsiniz veya fiyat performans karşılaştırması ile doğru noktalara farklı firmaların iyi ürünlerini konumlandırabilirsiniz.

Windows Server lar için symantec ürünlerinden hangilerini tavsiye ediyorsunuz ?

Firewall ve Windows güvenliği için hangi çözümleri mevcuttur ? Ben endpoint i (satış temsilcisi öyle tanıttığı için) server side bir ürün olarak biliyordum.

Gönderildi : 03/05/2017 19:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

5 yil özel bir bankada çalistim, bu süreçte ÇözümBank kapali mail grubu sayesinde çalismadigim bankalardaki pek çok uzmanin görüsünü alma sansim oldu, simdi ise ITSTACK bünyesinde pek çok bankaya danismanlik yapiyoruz.

AV tarafindaki ürünlerin çogunlugu Trend Micro, Mcafee ve Symantectir.

Firewall olarak CP, PA, Forti gibi ürünler görürsünüz.

DLP için yine TM, Mcafee gibi ürünler

NLB tarafinda Citrix veya F5

UBA için Microsft ATA, password manager için cyberark, kullanici izleme, screen record ve yine UBA desteklemek için ObserveIT

SIEM olarak IBM QRadar veya HP Archsight vb

özetle gartner da kendi alanlarinda lider markalar kullanilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/05/2017 01:49

(@eseryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan UZUNER:

Merhaba

5 yil özel bir bankada çalistim, bu süreçte ÇözümBank kapali mail grubu sayesinde çalismadigim bankalardaki pek çok uzmanin görüsünü alma sansim oldu, simdi ise ITSTACK bünyesinde pek çok bankaya danismanlik yapiyoruz.

AV tarafindaki ürünlerin çogunlugu Trend Micro, Mcafee ve Symantectir.

Firewall olarak CP, PA, Forti gibi ürünler görürsünüz.

DLP için yine TM, Mcafee gibi ürünler

NLB tarafinda Citrix veya F5

UBA için Microsft ATA, password manager için cyberark, kullanici izleme, screen record ve yine UBA desteklemek için ObserveIT

SIEM olarak IBM QRadar veya HP Archsight vb

özetle gartner da kendi alanlarinda lider markalar kullanilir.

Hakan Bey Merhabalar, yanitlama zarifliginde bulundugunuz için öncelikle tesekkür ederim.

Bir e ticaret platformu tasarliyorum ve e ticaret sitesi sattigim müsteriler online olarak ödeme alacaklar. Açik söylemem gerekirse karar kilamadim çünkü ayirdigim bir bütçe ile iyi bir makine satin alabiliyorum (4 x 2 cpu 8 çekirdek, 4 x 1866 MHz toplamda 64 GB ECC RAM ve 2TB PCI Express SSD) ve hali hazirda 100 mbit simetrik baglantili bir hatta sahibim. Kontrat ile 500 mbit gibi bir hiza erisebiliyor internet omurgasi/altyapisi.

Insanlar banka numaralarini girecek ve ödeme yapacaklar. Asagi yukari 100 E ticaret sitesi satmak için hali hazirda müsterim var.

Birkaç eksigim vardi, özellikle tek bir sitede yüzlerce siteyi ayni web site üzerinden yönetmek gibi, yavas yavas eksigimi kapatiyorum INSALLAH.

Endise duydugum tek bir nokta var, o ada yazilimsal açiktan ziyade yanlis sistem yapilandirmasi ve gelistirdigim internet sitesi DISINDA kaynaklanan sistem ve program zaafiyetleri.

Simdilik bunlari kapatacak bir ürün ariyorum. Symantec de Symantec dediler durdular. Nedir dedim, satis temsilcisi Windows Server için ENDPOINT i öneriyoruz, kuruyoruz, yapilandiriyoruz dedi.

Simdilik bir güvenlik elemani istihdam edene kadar beni birkaç ay idare edecek, port/kapi lari denetleyebilecek, yetkisiz girisimleri ve ataklari engelleyebilecek (belki bir eleman gibi monitoring yapamaz ama) idare eder bir izleme imkani sunabilecek (tekrar etmekte yarar görüyorum, gelistirdigim yazilim disinda GELISEBILECEK yani benim ile alakasi olmayan Windows Ve Diger Programlarin zaafiyetlerden kaynaklanan (Ortadaki Adam Saldirilari gibi) saldirilardan intellisense mantigi ile denetleyebilecek, koruyabilecek bir program ariyorum.

Symantec disinda, edinmem gereken baska bir program var mi, yoksa ENDPOINT sizce tek bir ürün olarak isimi görür mü ?

Sagolun, Tesekkürlerimi sunarim.

Gönderildi : 06/05/2017 03:08

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Sunucunuzun 80 ve 443 portlarını açacaksınız  o halde  yanılmıyorsam yazılımsal  olarak  bir  güvenlik  açığınız  bulunmuyor  ise  Bütçe  sıkıntısı yaşadığıız  için  söyluyorum bir Pfsense yapılandırıp ( Tamamen ücretsiz ) Pfsense  üzerinde Snort veya Suricata ( 200 mbps  üstü  bandwitdh lerte suricate multi-threaded yapısını  desteklediği için  1  adım önde  görünüyor  ikiside  tamamen  ücretsiz )  sadece  yeni  imzaları normal  kullanıcılardan  30  gun önce  guncelleyebilmek  adına  senelik 29$  olan bir lisans  almanızı  öneririm . Sunucudan  önceki  adımda Pfsense  üzerindeki ips tarafında  paketleri  karşılamanız ve gerekli  güvenlik  filtrelerinden geçtikten  sonra  sunucuya  yönlendirmeniz en  sağlıklı  yöntem  olacaktır.

Gönderildi : 09/05/2017 04:38

Paylaş: