Forum

Active Directory Us...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory User Lock Tool

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@dogankutlu)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

AD'de lock olan kullancılar ıcın bır tool arıyorum.lockoutstatus tool'unu kurdum ancak bu tool'da yanlıs gırılen password'un hangı ipden geldıgıne dair bir bilgi maalesef yok.

Tool ıcerıgınde ip olarak hangı bılgısayardan yanlıs password denemesı yapıldıgına daır bılgı almak ıstıyorum.

Event viwerda yazıyor ama pratık olarak boyle bır tool'a ıhtıyacım varım. Boyle bır tool varsa/kullandıysanız paylasırsanız sevınırım.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 09/03/2017 19:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bunun için ücretli bir ürün almanız gerekli, çünkü bu bilgiyi tek bir DC üzerinden çekmeniz mümkün değil, birden çok DC üzerinden log çeken ve raporlayan ürünerde ücretli. ( bildiğim kadarı ile )

Size önerim Lepide Auditor, Netwrix, Manage Engine veya change auditor den biri olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2017 18:31

(@dogankutlu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey ,

Bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/03/2017 18:38

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Merhabalar ,

AD'de lock olan kullancılar ıcın bır tool arıyorum.lockoutstatus tool'unu kurdum ancak bu tool'da yanlıs gırılen password'un hangı ipden geldıgıne dair bir bilgi maalesef yok.

Tool ıcerıgınde ip olarak hangı bılgısayardan yanlıs password denemesı yapıldıgına daır bılgı almak ıstıyorum.

Event viwerda yazıyor ama pratık olarak boyle bır tool'a ıhtıyacım varım. Boyle bır tool varsa/kullandıysanız paylasırsanız sevınırım.

Şimdiden teşekkürler.

Selamlar, Kurumsal bir çözüm için, eventleri toplayan bir güvenlik yazılımı(lightcyber etc.) ve/veya SIEM kullanmanız gerekmektedir. Yada alternatif olarak userlock uygulamasını da deneyebilirsiniz. Tam anlamıyla sizin istemiş olduğunuz özellikten çok daha fazlası için üretilmiş olsa da sizin istediğiniz işlemleri de içerisinde detaylı şekilde barındırmakta.

kolay gelsin.

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 10/03/2017 18:39

(@dogankutlu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/04/2017 00:26

Paylaş: