Forum

Acronis ile network...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis ile network e yedek alma ve geri yükleme

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@EmrahDEMiRBAS)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

20 pc olan bir işletmede donanımları aynı olan işletim sistemlerinin imajlarını almak istiyorum fakat bu imajları her pcnin kendisine değil ortak bir pc yada bir server üzerine yedek almak istiyorum. Sorunlu pc olduğunda yada pc işletim sistemi açılmadığında imajı yedeklediğim (ortak pc -server) yerden geri çekmek istiyorum. Bunun için acronis ürünlerinden hangilerini kullanmam gerekli. Bu işlemlerin aşamalarını yazarmısınız.

Gönderildi : 16/10/2008 17:09

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

(@strike81)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Makale çok güzel açıklayıcı anlatmış arkadaşımız tesekkürlerimi sunarım

fakat network ile aynı anda bunların yedeklerini almamızın bi yolu varmıdır 

server 'umuzun başında client makinalarla fiziksel temas ta bulunmadan bu işlem yapılamaz mı ?

Gönderildi : 19/10/2008 00:59

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Acronis Remote Management menüsünü kullanarak kendi bilgisayarınızdan remote yedek / imaj alabilirsiniz.

Gönderildi : 19/10/2008 01:10

(@strike81)
Gönderiler: 45
Trusted Member

hmm bu konuyu araşltıracam tesekkür ederim

Gönderildi : 19/10/2008 02:44

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

veyada bir cd olusturursun acronis sonra pc yi o cd ile başlatırsın image alacağın yeri networkte gösterdiginde baba gibi image yi alıyor ben öyle yapıyorum.çokta hızlı alıyor

Gönderildi : 22/10/2008 14:42

(@EmrahDEMiRBAS)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Geri yüklediğin yedeğin boyutu nekadar acaba yükleme hızı için hızlı diyorsun benim yedeklerim 10-15gb civarında.

Başka bir sorum daha olacak örneğin sistemin tamamında kullanılacak bir yazılım kurulması gerekiyor. Bu yazılım ticari otomasyon programı olduğunu düşünürsek tek tek makineleri gezmek yerine bir terminali yedeğini alıp diğer terminallere acronis yönetim konsolu üzerinden dağıtmak mümkünmü eğer böyle bir işlem yapılıyorsa önceden aldığım tam sistem yedeğinin var olduğunu düşünürsek yeni yüklenen yazılım için yine tam sistem yedeğimi almak gerekli yoksa sadece programın kurulu olduğu klasörü ve kayıtdefteinimi yedeklemek gerekir. Bu işlemi msi paketlerine çevirerek de yüklenebileceğini biliyorum ama bu durumda her pcnin başına geçip program ekle kadırdan yeni program ekle bölümünden yapılıyor. Benim düşüncem zaman kazanma ve pratiklik.

Gönderildi : 27/10/2008 16:45

(@ozkanaktekin)
Gönderiler: 36
Trusted Member

İşlemlerin hepsini server üzerinden yapmak istiyorsanız Acronis True İmage Echo Entp Server ve Acronis True İmage Echo Workstation. kullanmalısınız.

Servera Management Konsol Kurarsınız.Management Konsol ile 20 pcye agent atarsınız.Daha sonra agentlar sayesinde management konsoldan clientlara bağlanıp istediğiniz bir lokasyona yedeklerini alabilir herhangi bir sorunda geri dönüş yapabilirsiniz.     

Gönderildi : 28/10/2008 12:26

(@alimxd)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Hocam Agent Atma Derken Biraz Açıklama

Gönderildi : 19/05/2009 00:55

(@alimxd)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Hocam Agent Dağıtma derken biraz Açıklama Yapabilrmisiniz

Gönderildi : 19/05/2009 00:56

Paylaş: