Forum

pdf dosyalarını d&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pdf dosyalarını düzenleme

20 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
963 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba pdf dosyalarını düzenlemek için adobe acrobat 7.0 professional kurdum fakat ama düzenlemeyi nasıl yapacağımı bilmiyorum....

birde türkçe karekterleri acaba düzgün çıkarırmı

Gönderildi : 13/10/2008 20:30

(@kadriKUSAK)
Gönderiler: 80
Estimable Member

Merhaba,

Word dosyasına çevirip istediğin değişikleri yapabilirsin.

Gönderildi : 13/10/2008 20:44

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

word dosyasına çeviriyorum fakat bozuluyor türkçe karekterleri göstermiyor....

Gönderildi : 13/10/2008 20:51

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

ABYY FineReader ile istediğinizi yapabilirsiniz. Çok kullanışlıdır.

Gönderildi : 13/10/2008 20:59

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki mesut hocam bunda nasıl düzenliyoruz pdf dosyalarının içeriğini farklı bir formattamı kaydedip acaba...

Gönderildi : 13/10/2008 21:12

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

1. Programı açtığınızda karşınıza gelen ekranda Scan&Read buıtonuna tıklayın
  2. Karşınıza çıkan ekranda Scan kısmı seçili gelecektir. Sağ tarafta yeni bir tarama mı yoksa PC nizde kayıtlı bir dosyayımı açacağınız sorar. Size uygun olanı seçerek devam edin
  3. Dosya seçimiyle devam ettiyseniz karşınıza gelen pencereden dosyayı seçin
  4. Aktarma işlemi başlamıştır
  5. Aktarma işleminin ardından ekrana gelen pencerede dil seçimi yapabilirsiniz
  6. Seçtiğiniz dil seçeneğine göre program okuma işlemine başlar
  7. Okuma işleminin ardından Check penceresi gelir burada ki seçimlerden birini yaparak devam edin
  8. Check işleminin ardından Save ekranı gelir. Dosyayı istediğiniz yere Save to Type seçeneği ile istediğiniz formatta kopyalayabilirsiniz. Diğelimki *.doc seçtiniz
  9. Kopyaladığınız yerden Word dosyasını açarak üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Gönderildi : 14/10/2008 11:43

(@MelekKarakus)
Gönderiler: 10
Active Member

Sinan bey iyi geceler bende pdf uzantılı bir dosyamı word belgesine çevirip orda bir alanı kaldırmam gerekiyor, ancak bulup indirdiğim programlarla word belgesine çevirdim ama istediğim alanı bir türlü silemedim. sizden pdf uzantılı bir dosya üzerinde işlem yapabileceğim bir program söyleyebilirmisiniz, istediğim bir alanı kaldırmak ve üzerinde değişilik yapmam gerekiyor.

Saygılarımla;

Gönderildi : 24/10/2008 02:38

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Mesut Hocamın önerdiği ABYY FineReader' ı denediniz mi? Ek olarak Acrobat Reader  yerine Acrobat Pro kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 24/10/2008 11:32

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Merhaba,

Yukarıda ismini yazdığım program ile ekleme, kaldırma, değiştirme vb. tüm işlemleri yapabilirsiniz arkadaşlar.

Gönderildi : 24/10/2008 12:35

(@MelekKarakus)
Active Member

mesut bey merhabalar yanlız ben istediğim alanı kaldıramadım, size dosyayı göndersem bakarmısınız. çok acil halletmem gerekiyor

Gönderildi : 24/10/2008 13:17

(@mesutsariyar)
Co-Founder

(@TarkanAtes)
Gönderiler: 65
Trusted Member

merhaba

Benim sıkça kullandığım web hizmeti :

http://zamzar.com/

Gönderildi : 24/10/2008 16:50

(@TarkanAtes)
Gönderiler: 65
Trusted Member

pdfundo online ve ücretsiz olarak olarak PDF dosyalarını Word dosyalarına dönüştüren bir uygulama.
Kullanımı son derece basit. e-posta adresi veya kayıt gerektirmiyor.
pdf dosyayı upload et ve dönüştürme işlemi bittikten sonra word dosyasını yüklüyorsunuz.

Gönderildi : 26/10/2008 03:12

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Sinan bey iyi geceler bende pdf uzantılı bir dosyamı word belgesine çevirip orda bir alanı kaldırmam gerekiyor, ancak bulup indirdiğim programlarla word belgesine çevirdim ama istediğim alanı bir türlü silemedim. sizden pdf uzantılı bir dosya üzerinde işlem yapabileceğim bir program söyleyebilirmisiniz, istediğim bir alanı kaldırmak ve üzerinde değişilik yapmam gerekiyor.

Saygılarımla;

merhabalar melek hanım pdf uzantılı dosyaları photoshop ile de açıp düzenleyebilirsiniz şahsen ben bu şekilde yapıyorum 🙂

Gönderildi : 26/10/2008 13:50

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Saygılarımla;

merhabalar melek hanım pdf uzantılı dosyaları photoshop ile de açıp düzenleyebilirsiniz şahsen ben bu şekilde yapıyorum 🙂

Yazılardadada değişiklik yapabiliyor musunuz PhoShop ile?

Gönderildi : 26/10/2008 17:31

(@doganbayraktar)
Noble Member

Saygılarımla;

Yazılardadada değişiklik yapabiliyor musunuz PhoShop ile?

merhabalar sinan hocam yazılarda da aynı resim gibi oynayabiliyorsunuz ben bir yere cv yi bu şekilde doldurup göndermiştim.

Gönderildi : 26/10/2008 20:26

(@sinankahraman)
Illustrious Member

PhotoShop' u hiç denememiştim bu şekilde. Yazılarlada oynana biliyorsa super. Teşekkür ederiz bilgilendirme için. Ek olarak PhotoShıop versiyonu fark ediyor mu?

Gönderildi : 27/10/2008 01:59

(@doganbayraktar)
Noble Member

yok hocam bence farketmiyordur ben cs2 de düzenlemiştim.Yazılarla paintteki gibi silgiyle silip istediğiniz gibi yazı yazabilirsiniz. [:)]

Gönderildi : 27/10/2008 11:58

(@evrenaltincekic)
Active Member

arkadaslar yanlız ben pdf dosyam ıcınde sablon bulunmakta bunun ıcın benım bunun uzerınde oynama yapmam lazım dedıgınız programları denedım ama sonuc ( bad ) :(((

Gönderildi : 24/12/2008 18:44

Sayfa 1 / 2
Paylaş: