Forum

acronis advanced se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

acronis advanced server 11.7 vmware ile exchange 2010 backup

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
563 Görüntüleme
(@osmantanriverdi)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Daha önceden veem backup kullanıyorduk sorun yaşamıyorduk...Şimdi acronis kullanmaya başladığımızdan beri süzrekli sorunlar yaşıyoruz....Özellikle exchange backuplardan kurtarma yaparken çok ağır çalışıyor...Klasörün içindeki mailleri göstermiyor. Bir menüyü seçip ikinci seçeneğe geçmek için 5-10 dk bekletiyor.65 mg lık gelen kutusunu geri yüklerken 20 dk %3 te kalıyor. Exchange sanal disk image yapmıyor sadece database backup alıyor....vb onlarca saçma sapan şeyler...

Butür sorunlar yaşayan başkaları var mı?

Gönderildi : 10/10/2016 21:46

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

veeam'den, acronis tarafına dönmek büyük cesaret 🙂

veeam tarafına alışan birinin, acronis vb. çözümlere geçtiğinde, kullanım ve verim açısından zorlandığını gördüm.

şahsi yorumum, acronis sürekli gelişen ve büyüyen hypervisor çözümleri noktasında geride kaldı.

son 5-6 senedir acronis kullanmadığımdan, exchange recovery tarafı ile ilgli hatalı bir yönlendirme yapmak istemem.

ancak bu kadar kötü sonuçlar alacağınız düşünmüyorum.

yapılandırmanızda hata veya darboğazlar olabilir.

tavsiyem acronis global taraftan destek talebinde bulunabilir veya proje partneri ile çözüm yolları deneyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/10/2016 09:58

(@mehmetcolakoglu)
Gönderiler: 77
Trusted Member

Merhaba,

Ben Acronis Türkiye'den Mehmet Çolakoğlu. Exchange'den DB backup mı? yoksa mailbox yedeği mi aldınız? Normalde bahsettiğiniz kadar yavas olmaz. Eğer mailbox yedeği aloıyorsanız bunu DB level'a çevirmenizde fayda var.

Mail ve folder level restore için. Backup plan'daki Backup Option 'da "Microsoft Exchange metadata collection" bölümünde ayar değişikliği yapmak gerekiyor. Default mail level restora izin vermez. "include emails" 'i seçerseniz mail seviyesinde restore yapabilirsiniz.

Mehmet Çolakoğlu

Gönderildi : 11/10/2016 11:20

(@mehmetcolakoglu)
Gönderiler: 77
Trusted Member

Turan bey merhaba,

Kullanım kolaylığı ve hypervisor desteği ile ilgili değerlendirmenizi Acronis Backup 12 'yi gördükten sonra tekrar yapmanızı rica ediyorum.

Mehmet

Gönderildi : 11/10/2016 11:35

(@osmantanriverdi)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aslında Mehmet beyle görüşmeden ve sıkıntımızı dile getirmeden burada bu konuyu dile getirmek pek şık olmadı. Doğrusu acronis firmasının bukadar duyarlı olacağını tahmin etmediğimden Mehmet beyle irtibata geçme gereğini duymadım. Mehmet beyi tanıdığımdan mail adresine yaşadığım sorunları detaylı olarak yazıp çözüm bulmak en doğrusu. Müsait olunca ilk fırsatta mail ile detaylı bilgilendirmede bulunacağım.

Gönderildi : 11/10/2016 16:59

Paylaş: