Forum

Serverda hangi anti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Serverda hangi antivirüsü kullanıyorsunuz

11 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@Mevlut_Unlu)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

server ve kullanıcı tarafında bir dönem ESET'i kullandım fakat bana pek pratik gelmedi açıkcası bazı server ve kullanıcılarda ise Trend Micro Worry free business advanced kullanıyorum memnunum ama daha iyi bir alternatif arayışı içerisindeyim sizin önerileriniz nedir.

Gönderildi : 29/06/2016 23:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Ben 11 yıldır Eset kullanmaktayım. Antiviruste kurarsınız tarar temizler. İsterseniz yönetim ekranından rapor alır policy uygularsınız. Sizin farklı olarak bu ürünlerde bulmayıpta kullanmak istediğiniz özellik nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/06/2016 23:29

(@alper-yazgan)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Uygulama seçerken, sunucu rolünü baz almalısınız. Kullandığınız rolleri aktarırsanız, buna göre size bilgi verebiliriz.

Gönderildi : 30/06/2016 00:38

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Sophos Endpoint kullanıyorum. Gayet memnunum.

Gönderildi : 30/06/2016 18:53

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

McAfee Enterprise başarılı ama sophos istiyorum çünkü gateway de Cyberoam kullanıyorum ikisi entegre çalışabiliyor

Gönderildi : 30/06/2016 19:16

(@mehmetozpinar)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Kaspersky Enterprise. 6-7 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum.

Gönderildi : 30/06/2016 19:39

(@Mevlut_Unlu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

açıkcası sophos'un cyberoam ile entegre kullanılabildiğini bilmiyordum bende cyberoam almayı düşünüyordum cyberoam ile entegre çalışan hangi modülleri var yani açıkçası ne yapabiliyoruz bilgi rica edebilir miyim teşekkrler

Gönderildi : 12/07/2016 16:47

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Ben Sophos anti virus kullanmıyorum ama Cybroam Firewall son firmware upgrade ile beraber artık Sophos markası adı altına girdi en belirgin özelliği virüs bulundu bilgisi gelen client ın intenrnetini kes kuralı yazabiliyorsun, anti virüs - firawall ilişkisi başka markada zaten konuşamıyor, suncu cloud da ve clouddan yönetiyorsun firewall da görüntüleme yapıyorsun log işine yarıyor ve iki versin yok bir cloud versyonu li bu fireall ile konuşuyor birde local versiyonu bağımsız kurulum ve AP ise içinde bilgi vereyim biraz. İlk önce sophos ap'larin bir ara yüzü yok networke taktığınızda cybroam WIRELESS PROTECTION menüsü altında Pending Access Point tarafına düşüyor ve sisteme ekliyorsun ve firmware basıyor içine 2-3 dk içinde akabininde wlnet tanımlıyorsun ve hangi rule üzerinde çıkışlarını belirliyorsun ve oluşturduğun ssid ler arasından hangi sinyalleri dağıtmasına karar veriyorsun örneğin x sinyali için 192 segment ip si aldırabilir y sinyali için 10 segmentinden ip aldırabilirsin ve aynı aden bir kaç ssid sinyali dağıtabilirsin bu da networkünü misafirler izole etmek için basit ve başarılı bir yoldur.

Gönderildi : 12/07/2016 17:32

(@Mevlut_Unlu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler Mustafa bey baya işe yarayacak özellikler gibi görünüyor peki Cyberoam üzerinde kablosuz olarak dolaşan kullanıcılar bir AP'den diğer AP'ye geçtiğinde sorun yaşıyorlar mı açıkçası romaing düzgün çalışıyor mu bu konuda tecrübe edebildiniz mi.

Gönderildi : 13/07/2016 12:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

sorunuza aşağıdaki link üzerinde cevap verilmiş,

https://community.sophos.com/products/xg-firewall/f/126/t/75699

saha tecrübesini paylaşanlar olur ise, daha faydalı olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/07/2016 12:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

SEP tavsiye ederim.

Gönderildi : 15/07/2016 00:17

Paylaş: