Forum

Ca Arcserve Backup ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ca Arcserve Backup Kartuş Hafıza Problemi Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@ErdemFirat)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yapımızda MSL2024 Tape cihazı ile LTO 3 800 Gb kartuşlara backup almaktayız. Günlük,Haftalık ve aylık olmak üzere 3 job çalıştırıyorum.

Tape cihazının 1-2-3 nolu bölümlerine haftalık ve aylık kartuşları takıyorum. Diğer bölümler günlük kendi içinde çalışıyor. 

Normalde bu işlem sıkıntısız devam ediyordu yalnız bu aralar 3 tane kartuş yetmez oldu 4. kartuşuda istiyor sistem. Ve çok bir data artışım olmadı yani en fazla 100 gb veri artışı olmuştur.

Aldığım daha en fazla 1.5 - 2 Tb arası data mevcut. 

Takip ettiğimde ortalama 450 - 500 Gb datayı kartuşa yazdıktan sonra ikinci kartuşu içeri alıp devam ediyor. 

Bu kartuşlar 800 gb ise neden 450 - 500 Gb arasından sonra diğer kartuşa geçiyor.?

Bu zamana kadar Job'lar arasında bir değişiklik yapmadım. Kontrol ettiğimde günlük backuplarında artık 4 kartuşa yazdığını gördüm. 

Job ile alakalı olabilir düşüncesi ile yeni job tanımladım ,belki kartuştaki datayı silmiyordur diye sıfır kartuş taktım ,varolanı erase edip denedim yine aynı şekilde problem devam ediyor.

Job oluştururken Normal Backup'ı , Backup methodunu da Full (Keep Archive Bit) seçili.

Aşağıdaki link bana yakın olabilir diye düşündüm fakat resim görünmediğinden hangi işlemi yaptıklarını da anlayamadım.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/277431.aspx

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. 

Gönderildi : 19/05/2016 13:51

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Merhaba,

Kullandığınız kartuş direk 800GB değil 400GB/800GB şeklindedir. yani sıkıştırmasız 400GB, verinin sıkıştırılma oranına göre 800GB alabilir. Burada önemli olan yedek aldığınız verinin sıkışma oranıdır. Dolayısıyla bu kartuşlara kompleks veri yedeği alıyorsanız maksimum, en fazla 600GB yedek alabilirsiniz. Bu söylediğim en fazla, yani benimde sahada gördüğün en yüksek miktar. Eğer sadece database veya text dosya yedeği alırsanız görebileceğiniz miktar 800GB olabilmektedir.  Dolayısıyla o kartuşlar 800GB olmadığından aldığınız yedek normal ve doğrudur.

Gönderildi : 21/05/2016 22:18

(@ErdemFirat)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bilgehan bey merhaba,

Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. İyi günler.

Gönderildi : 23/05/2016 11:22

Paylaş: