Forum

ESXi 6 ve Yedekleme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ESXi 6 ve Yedekleme Önerisi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@YILMAZibrahim)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

3 Adet Sanal makinam var ve bunlardan 1'i FreeNAS. Bunları yöneten server olarak ESXi 6 Kullanmaktayım.

ESXi'de yer alan sanal makinaların otomatik olarak yedeklenmesini istiyorum.. Nasıl bir çözüme gitmeliyim henüz çözemedim. FreeNAS üzerinde SMB/CIFS ayarları yapılı ve yedek almak için hazır.

Anlayamadığım noktalar şunlar; Veeam ya da Acronis gibi uygulamaları otomatik yedek için kullanırken, kendi pcmde mi kurulu olmalı yoksa ESXi üzerinde yeni bir windows işletim sistemli sanal makinada mı kurulu olması gerekiyor ?

Acronis ya da Veeam hangisini tercih etmeliyiz ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 11/04/2016 16:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yedekleme icin kendi makinanıza yedekleme yazılımını kurmak zorunda değilsiniz

bir sanal makina kurup onun icerisine de kurabilirsiniz

acronis ve veeam'in 3 sanal makinalık bir yapıda cok buyuk farklar ortaya koyacaklarını sanmıyorum her ikisini de test edip begendiginizi ve

kriterlerinize en uygun olanı kullanabilirsiniz

Gönderildi : 11/04/2016 16:39

(@YILMAZibrahim)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

yedekleme icin kendi makinanıza yedekleme yazılımını kurmak zorunda değilsiniz

bir sanal makina kurup onun icerisine de kurabilirsiniz

acronis ve veeam'in 3 sanal makinalık bir yapıda cok buyuk farklar ortaya koyacaklarını sanmıyorum her ikisini de test edip begendiginizi ve

kriterlerinize en uygun olanı kullanabilirsiniz

kendi pcmde Acronis Advanced Trial kurulu ancak ESXi sunucuya bağlanamıyorum. Sunucu taraflı ek bir kurulum yapmam gerekiyor mu ?

sanal makina kurmam gerekirse benim için ek ram ve ip demek.. Düşük ram olarak, sadece yedek alma işlemlerini yapması için windowsun hangi sürümünü önerirsiniz ?

teşekkürler yardımlarınız için.

Gönderildi : 11/04/2016 16:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Acronis backup for vmware kullanabilirsiniz

Gönderildi : 11/04/2016 16:54

Paylaş: