Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Filezilla Bağlantı Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
9,322 Görüntüleme
(@MuhammetCihatYilmaz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,Şirkette filezilla ile bir ftp server oluşturdum ve modem üzerinden nat yaptım.yaklaşık 1 yıldır bu şekilde kullanıyordum.Dün filezilla nın son versiyonuna güncelledim ve güncelleme sonrası bir türlü bağlanamıyorum.Sürekli hata veriyor.Bilgisayarı kapatıp açtım,modemi kapatıp açtım.Ftp server kullanıcılarının hepsini silip tekrardan oluşturdum.Fakat aynı hatayı vermeye devam ediyor.Eski versiyona geçiş yaptım yine de hata alıyorum.Yardımcı olabilir misiniz ?

Hata şu şekilde:

Durum: 213.14.153.1:21 bağlantısı kuruluyor...
Durum: Bağlanıldı, hoş geldin iletisi bekleniyor...
Durum: Güvenliksiz sunucu, TLS üzerinden FTP desteklenmiyor.
Komut: USER Download
Yanıt: 331 Password please.
Komut: PASS ********
Yanıt: 421 Login incorrect.
Hata: Sunucuyla bağlantı kurulamıyor
Durum: Yeniden denemek için bekleniyor...
Durum: 213.14.153.1:21 bağlantısı kuruluyor...
Durum: Bağlanıldı, hoş geldin iletisi bekleniyor...
Yanıt: 220 Ftp firmware update utility
Komut: AUTH TLS
Yanıt: 500 Unknown command: "AUTH TLS"
Komut: AUTH SSL
Yanıt: 500 Unknown command: "AUTH SSL"
Durum: Güvenliksiz sunucu, TLS üzerinden FTP desteklenmiyor.
Komut: USER Download
Yanıt: 331 Password please.
Komut: PASS
Yanıt: 421 Login incorrect.
Hata: Sunucuyla bağlantı kurulamıyor

Gönderildi : 05/02/2016 13:59

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Sunucu ayarlarında FTP over TLS Setting kısmında "Enable FTP over TLS Support" seçeneğini kaldırın.

Gönderildi : 05/02/2016 14:05

(@MuhammetCihatYilmaz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Sunucu ayarlarında FTP over TLS Setting kısmında "Enable FTP over TLS Support" seçeneğini kaldırın.

bu zaten seçili değildi.bi anda bu şekilde hata vermeye başlamıştı.Modemi resetledim.Ayarlamaları baştan yaptım şuanda problem kalmadı.

Teşekkürler

Gönderildi : 05/02/2016 19:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Enteresan bir durum sizinkisi bu durumda localden bağlantı sağlayabilmişseniz modemde sorun olma ihtimalide yüksek tabi. En azından sorunu aşmışsınız keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/02/2016 14:59

Paylaş: