Forum

HDD Bad Sector anal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HDD Bad Sector analizi 3rdparty tools öneri

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
495 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

1 TB harddiskimin bazı kısımlarında bad sector oluştu işletim sistemi kuramıyorum kurduğum zamanda disk failiture hatası alıyorum. Sistem olarak kullanmak yerine bad sectorlerini temizleyip storage kullanmak istiyorum(mümkünse).Yazılımsal olarak bad sectorleri temizleyebilmem mümkün mü ? Bad sector temizlemede deneyimi olan var ise deneyimlerini benimle paylaşabilir mi ? (kullanılan programlar, yöntemler vs.)

Teşekkürler, İyi Forumlar.

Gönderildi : 17/02/2015 15:23

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

HDD Regenerator öneririm. Kullanıyorum ve gayet başarılı olduğu düşüncesindeyim.

Ayrıca Bad sektörlü bir diski storage olarak kullanmak ne kadar mantıklı. Önemli  datalarınızı kaybetme riskini göz ardı etmemenizi öneririm.

Gönderildi : 17/02/2015 15:51

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

HDD yi wipe programıyla 0 layıp bad sector onarımı yapmayı düşünüyorum ama önerdiğiniz program ne derecede etkili olabilir bilgilendirirmisiniz ? Eğer bad sectorleri ortadan kaldırabilirsem storage olarak kullanmamda bi sakınca olabilir mi ? 

Gönderildi : 17/02/2015 16:02

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

HDD Regenerator öneririm. Kullanıyorum ve gayet başarılı olduğu düşüncesindeyim.

Ayrıca Bad sektörlü bir diski storage olarak kullanmak ne kadar mantıklı. Önemli  datalarınızı kaybetme riskini göz ardı etmemenizi öneririm.

WipeDrive Crow v3.0 ile DOS ortamında HDD yi tarattırıyorum. Sector Error Detected : LBA Sector birde hata aldığı kopyalama sayısını yazıyor. LBA sectorler düzeltilebilir mi

Gönderildi : 17/02/2015 23:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bad sector varsa onu gidermek mümkün değil benım şahsi düşüncem. Bi keresinde bende sizin gibi bir disk için uğraşmıştım sonuç 3 gün uğraştığımla kalmıştım. Bu nedenle zaman kaybı oluşturur size.

Gönderildi : 20/02/2015 17:48

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bad sector varsa onu gidermek mümkün değil benım şahsi düşüncem. Bi keresinde bende sizin gibi bir disk için uğraşmıştım sonuç 3 gün uğraştığımla kalmıştım. Bu nedenle zaman kaybı oluşturur size.

Uğraştıklarımın meyvesini aldım. WipeDrive programıyla DOS ortamında yavaş formatta hdd yi onarıma aldım xp işletim sistemiylede yavaş formatladım şimdilik sorunsuz şekilde çalışıyor hdd. sistemi yavaş çalıştırıyodu önceden şimdiki aldığım performans mükemmel.

Gönderildi : 21/02/2015 14:03

Paylaş: