Forum

image alma programl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

image alma programları

15 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
939 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Acronis dışında ama acronis kalitesi ve kolaylığında full image almaya yarayan başka programlar varmıdır?

Gönderildi : 20/09/2008 14:02

(@strike81)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Acronis 'i tanımadan önce ghost vardı onunla da aynı işlemleri yapabilirsin ama
, suna emin ol ki acronis ten daha kaliteli bi program olduğunu sanmıyorum

gercekten kendi daliında uzmanlaşmış bir program 😉

Gönderildi : 20/09/2008 14:14

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Acronis 'i tanımadan önce ghost vardı onunla da aynı işlemleri yapabilirsin ama , suna emin ol ki acronis ten daha kaliteli bi program olduğunu sanmıyorum gercekten kendi daliında uzmanlaşmış bir program 😉

Merhaba;

Strike81 Arkadasımıza katılıyorum Bende uzun yıllar Norton GHOST kullandım. Fakat ghosttaki en büyük problem image alırken bilgisayarınızı kapatıyor.ne image alıyor nede bilgisayarı acıyor.Sık Sık bu sorunla karsılastıgım için Acronise gectim. Şu ana kadar sorun yaşamadım. Aksine Universal Restore özelligi ile bir çok kez hayatım kurtuldu diyebilirim. Size tavsiyem Acronisten vazgeçmeyin. True image workstation versiyonu sizin işinize yarayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2008 15:39

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

symantec backup exec

+ olarak diski sanal vmdk dönüştürebiliyor

+ farklı bir donanıma gömerken lisanlama istemiyor bu harika bişi

- bendeki versiyon diffransiyel 🙂 backup almıyor

Gönderildi : 20/09/2008 17:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008

Merhaba Kamil abicim ;

seni buralarda tekrar görmek güzel , yoğunluğunu attın umarım ..

Abi Acronis ürünü şu anda piyasaya bir hayli hakim ve çok yeterli bir ürün ancak tabiki alternatifi var ama daha iyi konusu tartışmaya açık

http://www.storagecraft.com/products/ShadowProtectServer/

inceleyebilirsin.

tavsiyem ise acronis olacaktır ama symantec backup exec programıda son derece kurumsal ve başarılı bir program . Maliyetleri daha yüksek daha kurumsal çözümler için çünkü .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2008 20:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Konu başlatıcı

Merhaba sevgili Hakan,

Yoğunluğu attık gibi yazılımsal sıkıntılarla uğraşıyoruz. Alınacak ekipman onaylanırsa yakında donanımsal olarak da yoğunlaşacağız ama o süreçte burasını sık sık rahatsız edeceğiz 🙂

Benim acronisten yana bir sıkıntım ve şikayetim yoktu. Taaki geçen gün vista kurulu bir notebook a acronis 9 server kurana kadar. Prgramı kurdum ama full image alırken %4 de disk okuma hatası veriyor ve kesiliyordu. Programı kaldırayım dedim yerine acronis 10 home yüklemek için. Kaldırdım restart istedi restart yapınca açılırken direk mavi ekran ve bir dolu yazı çıktı 🙂 ve resetledi. güvenli kipte açarken aynı şeyi yaptı açılmadı makine. kurtarma cd ile sistem geri yükledim açıldı. Üzerine acronis 10 kurdum yine image alırken % 3 yada 4 de hata verdi almadı. acronis 10 u kaldırınca kalktı ve makine açıldı ama 9 u kaldırınca makine açılmadı. 1 - acronis 9 serveri kaldırınca neden mavi ekran gelir 2- neden disk okuma hatası verir.

selamlar

Gönderildi : 21/09/2008 03:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba abi ;

öncelikle acronis programı her disk sistemi ile entegre çalışmayabilir . Yani kullanılan güney köprüsü chipseti ile ilgili bir mesele  sanırım bir uyumsuzluk sözkonusu olmalı ki dos alt sisteminde okuma hatası almışsın .

kaldırdıktan sonra ki mavi ekran ise kodu ile değerlendirilmesi gereken bir konu

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/09/2008 08:32

(@muhabir19)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Kamil bey sizin Notebookun hdd sinde bir sıkıntı olmasın aynı yüzdelerde hata verdiğine göre aklıma öyle bir sorun olabileceği geliyor. Biz Kurumsal olarak Acroniste hiç bir sorun yaşamadık şimdiye kadar.

Gönderildi : 21/09/2008 11:35

(@Joyous)
Gönderiler: 4
New Member

Norton Ghost ile ntfs ve fat ile biçimlendirilmiş bölümlerde bugune kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım ortalama süreside 5-10 dk arası oldu hep. Ancak geçenlerde pardus için ex3 ile biçimlendirilmiş bölümü norton ghost ile klonlayamadım. acronisi denediğimde klonlama başarılı bir şekilde oldu fakat süre açısından nerereyse pardusun yeniden kurulma süresine eşdeğerdi. ex2 ve ex3 ile bölümlenmiş diskler için önerebileceğiniz başka program varmı acaba ? şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 21/09/2008 22:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

http://www.storagecraft.com/products/ShadowProtectServer/

Gönderildi : 22/09/2008 01:13

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Selamlar,

Bende windows 2008 server için kurmuştum bir sistemde kuruldu diğer sistemde kurup restart ettiğimde sunucu bir daha açılmadı. Bildiğim kadarıyla windows 2008 desteklemiyor. Bir sistemde kurulup diğer bir sistemde kurulmayıp hata verip sistemi bozması da sanırım donanımsal olarak ortaya çıkan bir problem. Paylaşmak istedim.

Gönderildi : 22/09/2008 02:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba xp ve vista muhasebe programındaki dataları hergün otomatik yedeğini almak için ne kullanabilrim.

hergün belirlediğim saatlerde çalışıp paket programdaki değişen dosyaların yedeğini alacak başka partitona aktaracak bi önceki aldıgı yedeği değişitrip eskinin üzerine yazacak. şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 02/05/2009 02:08

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

YApınız hakkında bilgi vermeniz mümkünmü acaba? Mesela muhasebe programı olarak ne kullanıyorsunuz yada SQL bağlantılımı? v.s

Gönderildi : 02/05/2009 02:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

tekrar merhaba, yapı client bazlı sn.hocam 2000 Sql server var.

sql server stop etmeden yedeklenebilrmi bu şekilde

Gönderildi : 12/05/2009 00:52

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Paylaş: