Forum

Ldap Administrator ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ldap Administrator ile Mail Yapılandırılması

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@SeferOZDE)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Server 2012  R2 de yüklü bir domainimiz  var

exchange serverımız yok mail hizmetlerini Natro dan alıyoruz 

kullanıcılarımız maillerini outlook üzerinde internet  e-posta hesabı yapılandırılmış şekilde kullanıyor buraya kadar bir sıkıntımız yok

bildiğimiz üzere  exchange serverımız olsa idi kullanıcı domain  kullanıcısı ile oturum açtığında outlook ayarlarını otomatik getirebiliyoruz

(kullanıcı adı,şifresi,gelen , giden sunucu portlerı vs )

internet te bir yerde ldap administrator ile bunu exchange serverımız olmasada  yapabileceğimiz yazıyordu 

hakan hocam ın bir  makalesi yardımı ile  ldap admin in 30 gün lük deneme sürümünü kurdum ama kurduğumla kaldım 🙂

sadece domain server da , ldap adminle   yada  başka bir 3. parti yazılımla (güvenilir) kullanıcılarımzın mail ayarlarını otomatik çekebilirmiyiz

Şimdiden Teşekkürler 

Gönderildi : 04/12/2014 15:59

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Merhaba

Server 2012  R2 de yüklü bir domainimiz  var

exchange serverımız yok mail hizmetlerini Natro dan alıyoruz 

kullanıcılarımız maillerini outlook üzerinde internet  e-posta hesabı yapılandırılmış şekilde kullanıyor buraya kadar bir sıkıntımız yok

bildiğimiz üzere  exchange serverımız olsa idi kullanıcı domain  kullanıcısı ile oturum açtığında outlook ayarlarını otomatik getirebiliyoruz

(kullanıcı adı,şifresi,gelen , giden sunucu portlerı vs )

internet te bir yerde ldap administrator ile bunu exchange serverımız olmasada  yapabileceğimiz yazıyordu 

hakan hocam ın bir  makalesi yardımı ile  ldap admin in 30 gün lük deneme sürümünü kurdum ama kurduğumla kaldım 🙂

sadece domain server da , ldap adminle   yada  başka bir 3. parti yazılımla (güvenilir) kullanıcılarımzın mail ayarlarını otomatik çekebilirmiyiz

Şimdiden Teşekkürler 

hayır ama baska bır yöntem önerebilirim mesela wındows server 2012 de actıve dırectory user and computerda olusturdugunuz kullanıcıları

exchage 2013 de acabilirsiniz yada accept domaın de kullanıcıları ıcın domaın hesapları olusturabılırsınız  

Gönderildi : 05/12/2014 02:50

Paylaş: