Forum

Antivirüs Tavs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antivirüs Tavsiye

27 Yazılar
16 Üyeler
0 Likes
1,270 Görüntüleme
(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

7-8 yıldır eset kullanıyorum ama hiçbir sıkıntı yaşamadım şuana kadar. şuan 60 kullanıcı business edition ve çok başarılı. Tavsiye edilir.

nedne bussiness edt. tercih ettimiz 

yönetim kolaylığı, merkezi yönetim, izleme, update vs vs 

Gönderildi : 14/11/2014 11:33

(@ibrahimcelik)
Gönderiler: 37
Trusted Member

Kesinlikle Kaspersky Endpoint Security.

Gönderildi : 17/11/2014 18:33

(@FatihGul)
Gönderiler: 29
Eminent Member

AVG Internet Security fiyat olarak hepsinden uygun ve aynı kalitede. Test ortamı oluşturduk bir kaç bin güncel virüslerden oluşan.  % 96-97 oranında başırılı. Ve bilgisayarda kullandığınız Application'lara karşı Agresif de davranmıyor. 

Gönderildi : 19/11/2014 13:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Yaklaşık 3 senedir aynı firmada eset kullanıyorum hem destekleri de güzel .Bence eset kullanabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 21/11/2014 17:13

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar, tavsiyem Kaspersky olacak. Bussiness Advanced paketi ile bir çok özellik geliyor. Mükemmel bir koruma sağlıyor. Ayrıca Advanced paket içeriği sayesinde WSUS rolü, envanter yönetimi, NAC çözümü, hopspot çözümü, URL filtreleme, OS deployment gibi gibi özellikler geliyor.

Performans anlamında oldukça iyi. Benim kullanıcılarımdan gelen geri dönüş şu şekilde, "antivirüs yazılımının kurulu olduğunu unuttuk". Bu kadar sessiz ve sorunsuz çalışıyor. Çok iyi bir raporlama sistemi var. Kullanılmaya değer.  

Gönderildi : 21/11/2014 17:48

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Ne çok eset kullanan varmış şaşırdım gerçekten. Ben Symantec SEP önereceğim, Symantec ciler Çözümpark'a çok takılmıyor galiba. 🙂

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/11/2014 19:05

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

En temizi Eset Endpoint. Bugünlerde e-postalara dadanan şu yaygın virüsü anında siliyor.

Gönderildi : 21/11/2014 21:22

(@SuleymanBican)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Aslında hiç bir virüs programı için tam anlamıyla tüm virüs çeşitlerini bulup %100 temizlediğini söyleyemeyiz.

Ancak sürekli iyileştrme ve geliştirme servisleri açısından ekonomik olmasınıda göz önünde bulundurduğumuzda eset firmasının yazılımı oldukça kullanışlı.

Eğer fiziksel bir firewall sitemine sahipseniz Eset antivirüs yazılımı yeterli olacaktır elbet. Ancak kurulu olan bilgisayar farklı lokasyonlarda da kullanılıyorsa yanında bir spam koruyucu ya da Eset Internet Security versiyonu daha etkili olur düşüncesindeyim. Bireysel sürümler için. 

Eğer server yapısı üzerinden denetimi olan bir yapı ise tercihiniz o halde mobil, file ve bunlara ek olarak E-MAIL güvenliğini de dikkate alacak olan Eset Secure Business i tercih etmenizde fayda var.

Yok eğer en iyi koruma diyor ve mobil, file, mail ve GATEWAY ne varsa kontrollü güvenlik diyorsanız bu durumda tercihiniz Eset Secure ENTERPRISE olmalı.

Bireysel de sadece antivirüs programı almanızın yanı sıra malwarebyte ya da lavasoft un adaware yazılımı ile spam lara karşı ücretsiz koruma desteği sağlayabilirsiniz.  Kısacası Eset antivirüs + malwarebyte vb.

Ancak kesinlikle yazılım içeriği değiştirilerek güya geçerliliği uzatılmış güncelleme sunucusu değiştirilmiş crack edilen virüs programlarını kullanmamanız tavsiye edilir.

Bunun dışında özelliklerini karşılaştırarak alternatif virüs programlarını da tercih edebilirsiniz elbet.

Önemli olan sistemi en az yoran ve en iyi performans ile en iyi korumayı bir arada bulunduran yazılımlardır.

Bu arada veri güvenliğiniz nedeniyle bilişim dünyasında kendini iyi tanıtmamış yazılımlardan da uzak durmanızda fayda var. Örneğin Yazılımın Türkiye ofisi ve desteği olup olmaması oldukça önemli bir durum. 

Gönderildi : 21/11/2014 22:22

Sayfa 2 / 2
Paylaş: