Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yedekleme

19 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
663 Görüntüleme
(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Lokasyonda bulunan arsiv.pst dosyalarını belli periyotlarda yedeklemek istiyorum. Yedek alınacak dosya o anda kullanılıyor olduğunda bile yedeğini alabilecek bir yazılım varmıdır? Cobian alamıyor mesela.

Gönderildi : 23/05/2014 20:43

(@ArtunARPA)
Gönderiler: 68
Estimable Member

merhaba ,

Microsoft'un SyncToy 2.1 isimli ücretsiz bir uygulaması var.

Folder Pair'ler oluşturup Exe'yi task schedule'dan beklirli aralıklarla çalıştırıp yedekleme yapabilirsiniz.

Artun ARPA

Gönderildi : 23/05/2014 22:30

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba ,

Microsoft'un SyncToy 2.1 isimli ücretsiz bir uygulaması var.

Folder Pair'ler oluşturup Exe'yi task schedule'dan beklirli aralıklarla çalıştırıp yedekleme yapabilirsiniz.

Artun ARPA

Merhaba,

Bahsettiğiniz programda dosya kullanılıyorken kopyalama işlemi yapmıyor, failed veriyor. Dosya açık olsa bile kopyalama yapmak istiyorum ben

Gönderildi : 25/05/2014 17:58

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Lokasyonda bulunan arsiv.pst dosyalarını belli periyotlarda yedeklemek istiyorum. Yedek alınacak dosya o anda kullanılıyor olduğunda bile yedeğini alabilecek bir yazılım varmıdır? Cobian alamıyor mesela.

Konu guncel arkadaslar, fikir ve onerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 27/05/2014 03:41

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

VSS servisi kurarsanız cobian yedek alabilir ancak ben sık sık çakıldığını yaşadım. VSS kullanan free tool'ların birçoğu ile yapabilirsiniz. En basit ucuz çözüm pst backup eklentisini kullanmaktır. Zamanlı olarak outlook açılışlrında copy yöntemiyle pst'leri alır. pst'lerin erişilmemesine ihtiyaç duyar. Bunun dışında ancak backupexec gibi yazılımlarla yapabilirsiniz bunlar kendi yada mirosoft vss servisini kullanır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2014 21:50

(@KenanISIK)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Merhaba , StorageCraft firmasının Shadow Protect Desktop ürünü ile yedekleme yapabilirsin , Kendi Snapshot VSS api'sini kullandığı için Sistem çalışırken ve dosyaların kullanımdayken yedek alabilirsin, dosya bazlı yedek almaz sade disk bölümlerini yedek alması için işaretleyebilir sin fakat incremental yedek seçeneği mevcut ve bu sayede sadece değişen data'ların yedeklenmesini sağlayarak bir nevi dosya bazlı yedek almış olursun.

Gönderildi : 28/05/2014 14:27

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , StorageCraft firmasının Shadow Protect Desktop ürünü ile yedekleme yapabilirsin , Kendi Snapshot VSS api'sini kullandığı için Sistem çalışırken ve dosyaların kullanımdayken yedek alabilirsin, dosya bazlı yedek almaz sade disk bölümlerini yedek alması için işaretleyebilir sin fakat incremental yedek seçeneği mevcut ve bu sayede sadece değişen data'ların yedeklenmesini sağlayarak bir nevi dosya bazlı yedek almış olursun.

Domain bazlı yedekleme almıyor bu program, sadece kendi pcniz üzerinde yedekleme yapıyor.

Gönderildi : 29/05/2014 15:35

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Syncback se programını sql datalarını yedeklemek için kullanıyorum ve gayet başarılı.

Ücretsiz olması bir başka etken.

İndirme linki : http://www.2brightsparks.com/download-syncbackfree.html

Gönderildi : 29/05/2014 15:57

(@KenanISIK)
Estimable Member

Network Üzerinde Yedeği istediğiniz bir depolama alanına gönderebilirsiniz, ( File Server, NAS , SAN ) yani domain yada workgrupla ilgisi olmaz kaynagı belirlemeniz yeterlidir. 

Gönderildi : 29/05/2014 16:08

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Network Üzerinde Yedeği istediğiniz bir depolama alanına gönderebilirsiniz, ( File Server, NAS , SAN ) yani domain yada workgrupla ilgisi olmaz kaynagı belirlemeniz yeterlidir. 

Sanırım anlatmak istediği merkezi bir yedekleme. O zaman GFi Network backup fazlasıyla iş görür. Sadece gpo ile agent.exe dosyasını kullanıcılara dağıtmak gerekiyor. Sonrasında yönetim paneline girerek schedule ayarlayarak belli zamanlarda yedeğin alınmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yedekleri alırken dosya açık olsa da alıyor. 

Gönderildi : 29/05/2014 16:29

(@KenanISIK)
Estimable Member

Slm , ShadowProtect merkezi yedeklemeyi ve yönetmeyi destekler , Domain yapısı varsa ( ki arkadaşın kurmak isteği yapıda var )  Yönetim Merkezi ile yedek alınmak istenen hedeflere ( Sunucu, İstemci ) Uzaktan ajan kurulumu yapılabiliyor ve Tek merkezden yönetilebiliyor. 

Gönderildi : 29/05/2014 16:38

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Syncback se programını sql datalarını yedeklemek için kullanıyorum ve gayet başarılı.

Ücretsiz olması bir başka etken.

İndirme linki : http://www.2brightsparks.com/download-syncbackfree.html

Program çok güzel fakat dosyada işlem yapılırken kopyalama yapmıyor 🙂

Dosya başka bir işlem tarafından kullanıldığından bu işlem dosyaya erişemiyor

Gönderildi : 29/05/2014 17:06

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Slm , ShadowProtect merkezi yedeklemeyi ve yönetmeyi destekler , Domain yapısı varsa ( ki arkadaşın kurmak isteği yapıda var )  Yönetim Merkezi ile yedek alınmak istenen hedeflere ( Sunucu, İstemci ) Uzaktan ajan kurulumu yapılabiliyor ve Tek merkezden yönetilebiliyor. 

Ücretli bir program mı bu Kenan bey, benim denediğimde bu tarz opsiyonları yoktu.

Gönderildi : 29/05/2014 17:07

(@KenanISIK)
Estimable Member

Evet Kadir bey ücretli bir yazılım , Server Desktop ve Virtual versiyonları mevcut Kullanmak istediğimiz Platforma göre lisanlama yapılıyor , desktop tarafı çok daha ucuz bir ürün.  bu adresten 30 gün full demo indirip deneyebilirsiniz,  Kurulum ve yapılandırmada yardımcı olabilirim isterseniz. 

http://www.storagecraft.com/downloads/software-updates

Gönderildi : 29/05/2014 17:38

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet Kadir bey ücretli bir yazılım , Server Desktop ve Virtual versiyonları mevcut Kullanmak istediğimiz Platforma göre lisanlama yapılıyor , desktop tarafı çok daha ucuz bir ürün.  bu adresten 30 gün full demo indirip deneyebilirsiniz,  Kurulum ve yapılandırmada yardımcı olabilirim isterseniz. 

http://www.storagecraft.com/downloads/software-updates

Programı indirip kurdum, yedekleme sekmesine tıkladığımda sadece benim bilgisayarımda olan diskleri gösteriyor Kenan bey.

\\kullanıcıadı\c$\Users\kullanıcı\Documents\Outlook altındaki dosyayı nasıl göstereceğiz 

Gönderildi : 29/05/2014 18:32

(@KenanISIK)
Estimable Member

Slm ,  Yedek almak istediğimiz Pc ye Uzak kurulum ile ajan kurup yeniden başlatmanız gerekir sonrasında Yönetim tabın da Bağlan ve ardından yönet derseniz  Bağlantı kurduğunuz Pc nin disklerini görebilirsiniz.

Ayrıca dosya yedekleme yapamazsınız ( yukarıda bahsetmiştim 🙂 )   Onun yerine C diskini Bir kez Full ve daha sonra sürekli incremental yedek alırsanız sadece değişen dosyaları yedeklemiş olursunuz. Fakat Restore yapmanız gerektiğinde tek bir dosyayı bile geri dönebilirsiniz. 

Gönderildi : 29/05/2014 18:51

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Slm ,  Yedek almak istediğimiz Pc ye Uzak kurulum ile ajan kurup yeniden başlatmanız gerekir sonrasında Yönetim tabın da Bağlan ve ardından yönet derseniz  Bağlantı kurduğunuz Pc nin disklerini görebilirsiniz.

Ayrıca dosya yedekleme yapamazsınız ( yukarıda bahsetmiştim 🙂 )   Onun yerine C diskini Bir kez Full ve daha sonra sürekli incremental yedek alırsanız sadece değişen dosyaları yedeklemiş olursunuz. Fakat Restore yapmanız gerektiğinde tek bir dosyayı bile geri dönebilirsiniz. 

Bu aradığım tarzda bir yazılım değil 🙂 teşekkür ederim yinede. Cobian tarzında bir yazılım arıyorum ben.

Gönderildi : 29/05/2014 19:01

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

VSS servisi kurarsanız cobian yedek alabilir ancak ben sık sık çakıldığını yaşadım. VSS kullanan free tool'ların birçoğu ile yapabilirsiniz. En basit ucuz çözüm pst backup eklentisini kullanmaktır. Zamanlı olarak outlook açılışlrında copy yöntemiyle pst'leri alır. pst'lerin erişilmemesine ihtiyaç duyar. Bunun dışında ancak backupexec gibi yazılımlarla yapabilirsiniz bunlar kendi yada mirosoft vss servisini kullanır.

İbrahim bey,

Cobian yazılımında VSS yi nasıl kurabilirim, biraz bilgi verebilir misiniz?

Gönderildi : 29/05/2014 19:03

(@KenanISIK)
Estimable Member

Rica ederim 🙂

Gönderildi : 29/05/2014 19:26

Paylaş: