Forum

FreeNAS Kurulumu?

Bildirimler
Hepsini Temizle

FreeNAS Kurulumu?

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@BurhanYalmancioglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

bazı denemeler yapmak için FreeNAS kurulumu yapmaya çalışıyorum ancak bir türlü beceremedim. Bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurlar ise çok sevinirim. Kurulumu CD ile bir türlü başlatamadığım için freenasın kendi sitesinden indirdiğim USB kalıbı ile başlattım. Bu seferde işlemi başlatıyor fakat sonrasında aşağıdaki gibi bir ekranda kalıyor ve ilerlemiyor.

Görüntü;

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 15/05/2014 14:41

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@BurhanYalmancioglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Göndermiş olduğunuz linki inceleyerek yapıyorum işlemleri fakat böyle bir problemleri karşılaşıldığında yapılması gerekenler yok. Standart kurulum anlatılıyor makalede. 

Gönderildi : 15/05/2014 14:44

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar;

Göndermiş olduğunuz linki inceleyerek yapıyorum işlemleri fakat böyle bir problemleri karşılaşıldığında yapılması gerekenler yok. Standart kurulum anlatılıyor makalede. 

Merhaba,

Farklı bir ISO indirip bunu USB üzerine yazarak tekrar kurulum başlatırmısınız? Ayrıca Freenas kullanmanızın özel bir sebebi varmı? Ne amaç ile kullanılacak biraz detay verirmisiniz?

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 15/05/2014 16:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

İhtimal dahilinde görüntüye göre disk, chipset problemi de olabilir ilk başta donanımın sağlam olduğunu ve uyumluluk listesine uygun olduğunu kontrol ediniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2014 16:17

(@BurhanYalmancioglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Aslında özel bir sebebi yok. Fileserver kurmak istiyorum. Biraz araştırdıktan sonra freenasın işimi göreceğini düşündüm.

Gönderildi : 15/05/2014 17:23

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Bende zamanında VMware ESXi daki hostların yedeklerini almak amacıyla kurmaya çalıştım eski bir HP server'a kurulum sırasında ilerlemiyordu bu hatayı almıştım donanım uyum problemi nedeniyle kuramamıştım malesef.

Gönderildi : 15/05/2014 17:32

(@BurhanYalmancioglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Bir kaç bilgisayarda denedim. AMD, İntel, ITX Via ama her seferinde bir şekilde tamamlanmıyor. Birde indirdiğim .iso'yu CDye yazıyorum fakat o cdyi boot edemiyorum bir türlü görmüyor. BIOS üzerinde herhangi bir ayarmı gerekiyor aceba? 

Gönderildi : 15/05/2014 20:28

Paylaş: