Forum

Veeam v7 replikasyo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam v7 replikasyon sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 1host bunun üzerinden çalışan 4 guest sunucum var server 2012 Hyperv üzerinde bunun hem yedeğini hemde replikasyonunu veeam üzerinden aynı networkde bulunan storage sunucuma yapıyorum ethernet üzerinden backup ve replikasyon yapıyorum storage sunucuma sn de 130mb veri yazabiliyorum fakat schedule ile 1 saatte bir replikasyon yaptığımda guest sunucularından sql serverda üzerinde netsis çalışıyor replikasyon anlarında hatalar oluşmaya başlıyor replikasyonu durduğumda bu sorunlar ortadan kalkıyor bu sorunu kesin olarak nasıl aşarım.

Gönderildi : 02/02/2014 17:50

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Merhaba arkadaşlar 1host bunun üzerinden çalışan 4 guest sunucum var server 2012 Hyperv üzerinde bunun hem yedeğini hemde replikasyonunu veeam üzerinden aynı networkde bulunan storage sunucuma yapıyorum ethernet üzerinden backup ve replikasyon yapıyorum storage sunucuma sn de 130mb veri yazabiliyorum fakat schedule ile 1 saatte bir replikasyon yaptığımda guest sunucularından sql serverda üzerinde netsis çalışıyor replikasyon anlarında hatalar oluşmaya başlıyor replikasyonu durduğumda bu sorunlar ortadan kalkıyor bu sorunu kesin olarak nasıl aşarım.

Selamlar

Job calisirken snapshot uzerinden islem yapiliyor. Bu da ilave disk i/o islemi demektir... Eger bu diskin uzerinde ilave bir yuk olursa bu yazma islemlerini geciktirecektir. Hatayi nerede aliyorsunuz ? Netsis uygulamasi, SQL'den yanit alamadigi icin mi hata veriyor ? Hatanin nerede oldugu, tespiti icin cok onemli. Genel olarak,

1. Replication Job istatistiklerinde Bottleneck nerede gorunuyor ? Bunu kontrol edip (Source/Proxy/Network/Target) dagilimindaki zayif noktayi iyilestirmeye calisin. Source ve Target Proxy'lerinizin yuklerini kontrol edin. Replication Job icerisindeki "storage" bolumunde proxy tanimlamalari nasil ? bunu kontrol edin.

2. Job tanimlarinda "application Aware Image Processing" bolumunu aktif hale getirerek yapilan islemin VSS Destegi ile uygulama tutarli yapildigindan emin olun. 

Ilgili ekran goruntulerini bana mail olarak gonderirseniz yardimci olmaya ve performansi iyilestirmenize yardimci olmaya calisirim.

Saygilarimla

Murat ACINCI

Senior System Engineer - Veeam Software. 

Gönderildi : 03/02/2014 02:09

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

Murat bey selamlar,

Netsis sql den bu süreçte istediği zamanda yanıt alamadığı için zaman aşımına uğruyor. 

1-)  Load: Source 76% > Proxy 10% > Network 7% > Target 96% olarak gözükmektedir.

2-) replica joblarında aware image proccessing aktif durumdadır. 

Gönderildi : 03/02/2014 13:11

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba replica jobları ayrı ayrı oluşturdum biri bittikten sonra diğer job a geçmektedir fakat replikasyon anlarında hatalar devam etmekte.

Gönderildi : 04/03/2014 20:33

Paylaş: