Forum

GFI faxmaker 504 5....

Bildirimler
Hepsini Temizle

GFI faxmaker 504 5.7.4 unrecognized authentication type hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
842 Görüntüleme
(@CemYilmaz)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam,

Şirket organizasyonumuz içerisinde mail sunucusu olarak Exchange server 2010 kullanmaktayız. Buna bağlı olarak da faks iletişimi olarak GFI faxmaker'ı kullanmak istiyorum. GFI faxmaker'ı başka bir sunucu üzerinde kurulumunu gerçekleştirdim. Akabinde Exchange server tarafında GFI faxmaker ile ilgili send ve receive konnektörleri aşağıdaki linkte yer alan makaleye göre tanımladım.

http://kb.gfi.com/articles/SkyNet_Article/KBID003203?_ga=1.69843088.1495276368.1384777216

Devamında GFI faxmaker Configuration Console Root'un altında yer alan Email2FaxGateway'in özelliklerine geliyorum. Mail sunucu kısmına cas array ip adresini ve smtp portunu yazıyorum. Ardından test butonuna tıkladığımda aşağıdaki hatayı almaktayım.

Test started...

Sending test from '[email protected]' to '[email protected]' failed.

161, 504 5.7.4 Unrecognized authentication type

Konuyla ilgili değerli bilgilerinizi rica ediyorum.

Gönderildi : 18/11/2013 19:40

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

exchnage tarafında gfi için oluşturduğunuz send/receive connector uzerindeki authentication ayarlarının opsiyonlarını değiştirerek denemeler yapabilirsiniz

anonymous users seklinde olması gerekiyor diye  aklımda kalmıs ama yinede emin olamadım 

Gönderildi : 18/11/2013 19:46

(@CemYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

exchnage tarafında gfi için oluşturduğunuz send/receive connector uzerindeki authentication ayarlarının opsiyonlarını değiştirerek denemeler yapabilirsiniz

anonymous users seklinde olması gerekiyor diye  aklımda kalmıs ama yinede emin olamadım 

GFI faxmaker ile igili web de birçok makale okudum ama receive connector tarafında anonymous users olarak geçen bir ibare göremedim. Fakat anonymous users olarak da denedim değişen bir şey olmadı 🙂

Gönderildi : 18/11/2013 19:53

(@CemYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

GFI faxmaker kullananınız yok mu? 

Gönderildi : 19/11/2013 12:55

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Mutlaka vardır biraz daha sabırlı olmalısın. Örneğin ben GFI Mailessantial ürününü kullanıyorum faxmakerı inceleme şansım oldu daha önce ama exchange ile ilişkilendirmemiştim. sorununun cevabını bende bekliyorum gizli gizli 🙂

Gönderildi : 19/11/2013 13:41

Paylaş: