Forum

kaspersky endpoint ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kaspersky endpoint securty 10 vpn problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@muratdogan)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

windows 2012 serverde kaspersky securty yüklü ve clientlerime burdan dağıtıyorum şöyle bir sorunum var

windows 2012 nin üstüne endpoint securty 10 kurduğum da kullanıcıların VPN ye baglanıyor fakat  herhangi birşeye erişemiyorlar hatta ping bile atamyorlar servere.Serverdeki virüs programini devre dışı bırakmak veya kaspersky securty centerdeki policy i devre dışı bırakmak çözüm olmuyor ancak uninstal edesem kullanıcıları herşeye erişebiliyorlar bu durumu bir türlü çözemedim  kaspersky securty centerdeki policy de VPN le ilgili bir ayar göremedim açıkçası sorunun ne olduğunu bilmiyorum  bu konuda yardımcı olabilecek birileri varmı acaba ?

Teşekkürler 

Gönderildi : 26/08/2013 19:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://support.kaspersky.com/learning/courses/kl_102.98/chapter2.3/section6

KES üzerinde firewall devredışı bırakmanız veya vpn ile bağlandığınız networku trusted olarak eklemeniz gerekiyor olabilir 

Gönderildi : 26/08/2013 20:22

(@muratdogan)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

onerdiginiz seyleri denedim hatta NDIS sürücüsünü bile uninstall ettim ama olmadı VPN üzerinden erişemiyorum VPN e bağlanıyor ama VPN ustunden herhangbi birşeye erişime izin vermiyor Test için KES üzerindeki FW aktif edip 3389 aktif ediyorum VPN olmadan uzak masa üstüne bağlanıyorum VPN baaglanınca local IP ile baglanmıyor

Gönderildi : 27/08/2013 01:01

Paylaş: