Forum

Kaspersky Security ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky Security Center

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@suleymanozyurt)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

yeni security cenler ile ilgili bir sorun olacaktı.

ben makinalarımı bilgiaysar gurbum altına topluyorum. ve cihazların hepsini agentı yükledim ve tek tek kontrol ettim. bilgisayarları tek tek ağdan görmeme rağmen neden se programın ilgili bölümünde bunu gösteremiyorum sorun sizce nedir. ?

Gönderildi : 22/08/2013 18:00

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Süleyman Bey,

Windows Firewall var ise bunları devre dışı bırakın aksi durumda Security Center üzerinden göremezsiniz.

Gönderildi : 23/08/2013 18:21

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler rafet bey

yanlız sorunum şu tam olarak

72 client var benim ağımda fakat bunun nedense 50 tanesini görebiliyorum. fakat hepsini ap bağlantılarım kısmında görebiliyorum

Gönderildi : 26/08/2013 12:19

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Hepsi aynı networkte ise kaspersky görmesi gerekir. Kaspersky üzerinde tarama çalıştırın ve ağ ayarlarını kontrol edin.

Son olarak kaç kullanıcı lisansınız var ?

Gönderildi : 26/08/2013 18:32

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

100 kullanıcılık lisansım var

hepsini aa görebiliyorum. msela yan yana makinalar var ofiste fakat biri görünüyor diğer, yok ekstra bi ayarı var mı  ?

Gönderildi : 27/08/2013 12:51

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Ekstra bir ayar yapmaya gerek yok. Sadece Windows firewall kapalı olması ve kullanıcı da agent yüklü olması gerekiyor.

Gönderildi : 27/08/2013 14:30

(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member

Merhaba,

Bende kullandığım için biliyorum aynı sorun bazen bende de oluyor. Kasper ve netagent ı komple kaldır. Tekrar kur. Bu arada agent kurarken

server IP sini yazıyorsun değil mi? istersen Kasper ceturiy center üzerinden bağımsız kurulum paketi oluşturarakta netagent yükleyebilirsin

terminallere...

Gönderildi : 05/09/2013 14:42

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba cecaplarınız için teşekkürler

tabi serverda tast planlaması yapıyorum ve ordan agent ve kasper i ototmatik yükleme yapıyor. her nedense bir türlü hepsini sağlıklı bir şekilde göremiyorum.

Gönderildi : 23/10/2013 16:57

(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member

merhaba cecaplarınız için teşekkürler

tabi serverda tast planlaması yapıyorum ve ordan agent ve kasper i ototmatik yükleme yapıyor. her nedense bir türlü hepsini sağlıklı bir şekilde göremiyorum.

Merhabalar,

Bende Kasper Security Center kullanıyorum bu tür bazı sorunlar bende yaşıyorum. Açıkçası Kasper bu konuda biraz tutarsızlık gösteriyor. Bende bir anlam veremedim ama şöyle çözüyorum. Önce server'a kasper ve kasper security center kurdum. Ardından diğer makinalar kasper ve net agent kuruyorum. Tabi aynı çalışma grubu ve aynı sunucu IP si ni atlamamak lazım. Ayrıca bilginiz olsun diye de şunu söyleyim; Kasper sitesine girip ulaştığınız zaman uzaktan bağlantı ile sorunu çözmeye yardımcı oluyorlar hem de ücretsiz. Bir de uzaktan server üzerinden terminallere net agent veya kasper kuramıyorum bende bu sepele net agent'e manuel olarak kurmam gerektiği söylendi bana kasper servis tarafından. Ayrıca net agent kurabilirsiniz eğer isterseniz da security üzerinden bağımsız kurulum paketi oluşturarak da kurabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 24/10/2013 19:27

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

domain ortamı var ise network agent icin msi pakedi olusturup gpo ile deploy edebilirsiniz

Gönderildi : 24/10/2013 19:38

Paylaş: