Forum

Server Yedekleme Pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Yedekleme Programı Hakkında

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
3,868 Görüntüleme
(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şuan shadowprotect kullanıyorum lisan süresinin bitmesine bir iki gün var serverım 2008r2 dc ve exchange2010 kullanıyorum. Hangi yedekleme programını kullanmalıyım. Acronis' i çok duydum lakin yedekten dönülmesi sırasında sıkıntı olduğu felan söyleniyor.Sizce hangi programı kullanmalıyım. Bu işi yapab ücretsiz programlarda var mı?  

Gönderildi : 14/06/2013 12:28

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Ücretsiz olarak Windows Backup ı kullana bilirsin. Ama tabii özellikleri son decere kısıtlı olacaktır. Benim önerim Symantec Backup Exec tir.

Gönderildi : 14/06/2013 12:35

(@denizayar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ücretsiz olarak Windows Backup ı kullana bilirsin. Ama tabii özellikleri son decere kısıtlı olacaktır. Benim önerim Symantec Backup Exec tir.

Evren Hocam,

Yedekten dönme durumu nasıl sıkıntı çıkarıyor mu? Acronis' ten daha mı stabil çalışıyor?

Gönderildi : 14/06/2013 12:40

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhabalar,

Şuan shadowprotect kullanıyorum lisan süresinin bitmesine bir iki gün var serverım 2008r2 dc ve exchange2010 kullanıyorum. Hangi yedekleme programını kullanmalıyım. Acronis' i çok duydum lakin yedekten dönülmesi sırasında sıkıntı olduğu felan söyleniyor.Sizce hangi programı kullanmalıyım. Bu işi yapab ücretsiz programlarda var mı?  

Deniz bey merhaba,

shadow protect veya acronis ürünlerini kullanabilirsiniz.

Acronis tarafında bugüne kadar sadece bazı hp sunucularda p2v sürecinde mavi ekran ile karşılaştım. 

Shadow protect'i yeni inceliyorum, güzel özellikleri mevcut. özellikle virtualboot

shadow protect tarafında herhangi bir memnuniyetsizliğinizden olduğundan dolayı mı farklı ürün arıyorsunuz ?

Keyifli çalışmalar 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/06/2013 14:17

(@denizayar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Deniz bey merhaba,

shadow protect veya acronis ürünlerini kullanabilirsiniz.

Acronis tarafında bugüne kadar sadece bazı hp sunucularda p2v sürecinde mavi ekran ile karşılaştım. 

Shadow protect'i yeni inceliyorum, güzel özellikleri mevcut. özellikle virtualboot

shadow protect tarafında herhangi bir memnuniyetsizliğinizden olduğundan dolayı mı farklı ürün arıyorsunuz ?

Keyifli çalışmalar 

Merhabalar,

diğer ürünler hakkında bilgi almak istedim çünkü gelende baktığımda acronis ürünlerinin adı çıkıyor ama bazı arkadaşlarım acronisin yedekten dönme tarafının sıkıntılı olduğunu söylüyor, o yüzden bilgi edinmek istedim

Gönderildi : 14/06/2013 14:37

(@Murat_GUL_)
Gönderiler: 10
Active Member

Merhabalar,

Acronis gerçekten güzel bir backup programı ve geri dönüşünde çok sıkıntı yaşamadık. Tabi ki backup exec te çok iyi ve de geri dönüşlerde çok sıkıntı çıkarmıyor. Fakat sunucunuz hp ve Backup exec 2012 kullanıyorsanız backup servislerinin restart edilmesi gerekliliği olabiliyor bazen yanılmıyorsam bununla ilgili bir düzeltme paketi yayınlayacaklar.Diğer sunucularda böyle bir şey yaşandığını duymadım. Sunucularınız sanal ise acronis vmprotector ı şiddetle tavsiye ederim. Disk space açısından en iyisi galiba.

Kolay gelsin... 

Gönderildi : 15/06/2013 00:11

(@SelimPEHLIVAN)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Merhaba,

Ben Acronis , Shadow Protect ve Symantec Backup Exec te kullandım ve sonuçta hepsinde de sorun yaşadım ve geri dönüş sağlayabildim.

Bu tip program alımlarında en çok dikkat edilmesi gereken husus destek tarafıdır. Fiyat ve destek açısından inceleme yapıp 3 ürünüde alabilirsiniz.

Benim bu konuda tavsiyem Symantec veya ShadowProtect olacaktır. 

Gönderildi : 15/06/2013 14:29

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

eğer ortamınızda sanallaştırma varsa veam backup çok iyi bir yedekleme uygulamasıdır.

Gönderildi : 15/06/2013 19:19

(@denizayar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ortamda sanallaştırma yok, yedekleri qnap'ın üzerine alacağım dc,exchange ve dosya sunucusunun yedeği sadece.Ekonomik olarakta biraz sıkıntı var.

Gönderildi : 18/06/2013 16:50

(@celalanak)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Davut beyin dediği gibi veam çok kaliteli bir program, eğer ki qnap tabanlı yedekleme alacaksanız Sync Back Pro ( http://www.2brightsparks.com/syncback/sbpro.html ) yazılımını tavsiye edebilirim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/06/2013 18:56

Paylaş: