Forum

File Server üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server üzerinde klasör güvenliği

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
494 Görüntüleme
(@savas_ozer_)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.

File server üzerinde Windowsun kendi güvenlik özellikleri ile yapılan işlemlerin haricinde örneğin bir klasörü herkesin görmesini istiyorum fakat bu klasör içindeki hiçbir dosya kopyala yapıştır yapılamasın dosya açılsın fakat save as ile farklı kaydedilmesin.

Bu işlemler için hangi program ya da programı önerebilirsiniz lisanslı olması tercihimdir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/05/2013 19:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Sadece read yetkisi vermeniz yeterli.

Gönderildi : 07/05/2013 00:31

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Read yetkisi verince dosyayı açtıktan sonra save as seçeneği ile farklı kaydetme işlemi yapılabilyor.

Gönderildi : 07/05/2013 12:41

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Read yetkisi verince dosyayı açtıktan sonra save as seçeneği ile farklı kaydetme işlemi yapılabilyor.

Read hakkı aynı zamanda kopyalama hakkınıda vermiş olursunuz. Bu şekilde yetki verirseniz mevcut dosyayı değiştiremez bu sayede,tam olarak amacınız nedir tam anlayamadım. 

Gönderildi : 07/05/2013 14:54

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

Read hakkı aynı zamanda kopyalama hakkınıda vermiş olursunuz. Bu şekilde yetki verirseniz mevcut dosyayı değiştiremez bu sayede,tam olarak amacınız nedir tam anlayamadım. 

Gönderildi : 07/05/2013 14:59

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tam amaç şu , A klasörü içindeki dosyaları tüm kullanıcılar görebilsin okuyabilsin fakat üzerinde işlem yapamasın bu dosyayı kopyala yapıştır yapamasın , dosyayı açıp save as yapıp farklı bir klasöre kaydetmesin.

Bu işlemler windows üzerinden yapılamıyor bu yüzden bir yazılım sormuştum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/05/2013 15:01

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

Merhaba;

Eğer ortamda windows server kullanılıyor iseniz ve domain yapınız var ise Active Directory Right Management Services özelliklerini kullanabilirsiniz ilk aklıma gelen bu .

Gönderildi : 07/05/2013 15:30

Paylaş: