Forum

sistem değilde sade...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sistem değilde sadece file backup ama hangisi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

windows 2003 server üzerinde komple sistemin değilde seçtiğim klasörler ve içerisindeki dosyaları external hdd ye yedek aldıracağım. birisi sabah bir usb ye diğeri ise gece başka bir usb ye alınacak. dosyaları hergün incremental olmadan direk yedeklemesini sağlatmam gerek ve sabah ki 9 da geceki 8 de başlayıp bitirecek. bu konuda hangi yazılımı tavsiye edebilirsiniz. 

Gönderildi : 26/04/2013 16:33

(@ismailayaz)
Gönderiler: 20
Eminent Member

iyi çalışmalar. 

bahsettiğiniz uygulamayı extra bir programa ihtiyaç duymadan ntbackup ile gerçekleştirebilirsiniz.

iş zamanlamadan  2 farklı görev tanımlayarak seçeceğiniz farklı dosyaları farklı dizinlere günlük yedekleyebilirsiniz.

Gönderildi : 26/04/2013 17:57

(@GokhanKazanci)
Gönderiler: 25
Eminent Member

GFI BackUp Freeware ile ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 26/04/2013 19:19

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

evet ntbackup la yapıyordum ve ilginç bir sorunla karşılaştım. 2 adet usb external hdd vardı bir tanesi uykuya dalıyor ve ntbackup çalıştığında sürücü bir şekilde gece 23 de my computerden kendisini kaybediyordu. bu soruna yanıt bulamadım ve sonrasında yine ntbackupla fakat external hdd yi değiştirmek suretiyle çözüm buldum. 

Gönderildi : 29/04/2013 02:13

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

bana göre en iyi ve ücretsiz çözüm NTBackup tır. USB uyku modu için çözüm şu şekilde üretmişler belki yardımcı olacaktır

:start
@echo off
@cls
@echo Keeping USB Drive Awake.  Do not close this window!
@sleep 60
@dir E: /S /B >E:\keepawake.txt
@echo Drive Accessed %date% at %time% >keepawake.txt
goto start
bu şekilde bir bat dosyası oluşturup, startup da da bu batch i çalıştırmak  böylelikle ne zaman kapandığını da görebilirsiniz ayrıca 60 sn de bir log yazacağı için  usb diskinizde uyumayacaktır.
 http://stackoverflow.com/questions/311672/how-to-disable-auto-sleep-on-external-usb-hard-drive-in-windows-xp  

Gönderildi : 29/04/2013 11:46

Paylaş: