Forum

Video konferans

Bildirimler
Hepsini Temizle

Video konferans

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

Toplantı salonumuzu zaman zaman şirket dışı kişiler talepte bulunarak kullanıyorlar.

Salonumuzda misafir olarak bulunan kişiler video konferans kullanmak istedikleri söylediler.

Bunun için nasıl bir çözüm önerisi sunabiliriz.

Donanımsal çözümlerin aynı şirket içinde olursa kurulabileceğini düşünüyorum.

Fakat şirkete misafir olarak gelen 3-5 yada 10 kişi için bu tip bir çözüm üretemeyiz.

Bu anlamda skype olabilir diye düşünüyorum.Premium hesabında adil bağlantı koşuluna dayalı olarak maksimum 10 kişiye

kadar aynı anda bağlantı yapılabiliyor.Skype ise önerdiği 5 kişi geçmemesi.

Sadece bir kişinin premium hesabının olması bu çoklu bağlantı için yeterli deniyor.

Bunun dışında farklı çözümler olabilirmi.

Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa bizim için yol gösterici olur.

Gönderildi : 02/04/2013 00:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Lync olabilir bir ihtimal, ya da bir level üstte olan Cisco Webex.

Gönderildi : 02/04/2013 02:19

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Alper bey;
Aslında bende burada kafa karışıklığı içerisindeyim.
Kendi şirketimiz olsa yada farklı lokasyonlarımız,gerekli yatırımlaımızı yapalım.
Yazılım yada donanımsal olarak bir yapı oluşturalım.

Farklı grupların kullandığı toplantı salonu için video konferansı istenmesi bana biraz saçma geliyor.

Sonuçta biz bu salona internet hizmet desteğini sunuyoruz.Toplantı salonunu kullanan şirkette bi zahmet artık ne alacaksa,skype'den yada bu hizmeti veren başka bir yazılımdan lisans ücretini ödesin,desteğini alsın.

Ben bilememki kardeşim,sen nereyle görüşeceksin,kiminle görüşeceksin.
Ben sana alt yapıyı sunuyorum.

Web ex ürününü inceledim,evet buda güzel bir ürün.

Alper bey,konuyu yanlış algıladıysam lütfen söyleyin.
Yanlışmı düşünüyorum. 

Gönderildi : 02/04/2013 03:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4349
Co-Helper

Siz önce talebin organizasyona oturmamasından şikayetçisiniz anlaşılan.:) İnternet hizmeti verdiğinizi söylemişsiniz şayet böyle bir talep varsa ip telefonlar yada ip kamera softwareler ile alt yapıyı kurup isteyene bunu ücretli hizmet olarak sunabilirsiniz sanıyorum. Telekonferans miktarı, hedefi gibi sabitler olmadığından da donanımsal çözümler daha ideal olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2013 03:43

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey;
İlginiz için teşekkürler,
Toplantı salonumuzda internetimiz ve birde projeksyion cihazımız var.
İp kamera koysak sistem nasıl çalışacak.yada software olarak. 

Gönderildi : 02/04/2013 03:57

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4349
Co-Helper

Projeksiyon ile görüntüleme konusunu aşmış oluyorsunuz. Bir orta ölçekli IP kamera dahili mikrofon ile toplantı odası için ve telekonferans kiti yeterli olur. Dış katılımcılar için toplantı odasını kullananlar sabit değilse kurumsal telekonferans ürünlerin software client'ları bulunmakta bir davetiye yada ip bilgisi ile laptoplardan kamera, mikrofon aracılığı ile katılabilirler. Planlı devamlılığı olan kurumlar için katılım için donanımlar satılabilir. Tabi özellikle software tarafı için bu son kullanıcı, patronlara destek gerekliliği yüzünden meşakkatli bir iş yani iyi derece kazanabiliyor olmak önemli.
Çözümpark'ın seminerlerinde uyguladığı live meeting de seçenek olarak sunulabilir.
http://www.cozumpark.com/forums/thread/49614.aspx
http://www.cozumpark.com/forums/thread/108834.aspx
Yani bir taraftan ürünleri araştırıyorken yatırım bütçesi, müşteriye satılabilecek rakamları da belirlemek lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2013 04:31

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Polycom video konferans sistemlerini kullananlar oldumu.

Gönderildi : 03/04/2013 00:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sadece Polycom değil! Huawei ve lifesize gibi başka markalarda bu konuda oldukça başarı. 

Gönderildi : 18/11/2014 12:22

Paylaş: