Forum

vmware datarecovery...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware datarecovery restore error

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
470 Görüntüleme
(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye
Konu başlatıcı

arkadaşlar bir müşteride aktarma işlemi için bana vmware data recovery ile alınmış bir yedek verdiler

baska bir makinaya restore ederken anlık bir okuma hatası aldıktan sonraki denemelerimde işlem başlar başlamaz

Trouble reading from destination, error -2241

şeklinde bir hata almaktayım internette araştırdım bir lock dosyasını silip datarecovery servisini yeniden başlatmak gerektiği şeklinde bilgiler mevcut 

fakat lock dosyasını bulamadım , vmware datarecovery makinası icindemi storage alandamı yada farklı bir yerdemi ??

bilen daha önce karşılaşan varsa yardımcı olabilirse çok hayır duamı alır .

bir kamu kurumu olduğu ve sistemin kapalı  kalma süresi ile ilgili tolere sınırı düşük olduğundan panik haldeyim 🙂

Gönderildi : 30/03/2013 17:22

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

arkadaşlar bir müşteride aktarma işlemi için bana vmware data recovery ile alınmış bir yedek verdiler

baska bir makinaya restore ederken anlık bir okuma hatası aldıktan sonraki denemelerimde işlem başlar başlamaz

Trouble reading from destination, error -2241

şeklinde bir hata almaktayım internette araştırdım bir lock dosyasını silip datarecovery servisini yeniden başlatmak gerektiği şeklinde bilgiler mevcut 

fakat lock dosyasını bulamadım , vmware datarecovery makinası icindemi storage alandamı yada farklı bir yerdemi ??

bilen daha önce karşılaşan varsa yardımcı olabilirse çok hayır duamı alır .

bir kamu kurumu olduğu ve sistemin kapalı  kalma süresi ile ilgili tolere sınırı düşük olduğundan panik haldeyim 🙂

Merhaba,

Alınan backup'lara bakın ve tek tek backup'ları genişletin.Mutlaka birtane backup crash olmuştur ondan dolayı hiçbirini alamıyordur.Crash olan backup kırmızı olarak gözükür.Onu mark delete ile işaretleyin ve integration check başlatın.İşlem bittikden sonra hata almazsınız artık.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 31/03/2013 17:26

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

hocam tek backup olarak alınmış malesef 
 vmware'in çözüm önerisi olan, datarecovery makinasına root olarak logon olup
 mount dilen  data store içerisinden lock dosyasını silip integrity check sonrasında sorunsuz bir sekilde restore edebildik.

Gönderildi : 31/03/2013 21:59

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

hocam tek backup olarak alınmış malesef 
 vmware'in çözüm önerisi olan, datarecovery makinasına root olarak logon olup
 mount dilen  data store içerisinden lock dosyasını silip integrity check sonrasında sorunsuz bir sekilde restore edebildik.

Merhaba,

Lock dosyası yok diye belirtmişssiniz oyuzden ben yukarıdaki gibi bir çözüm sundum.

Neyse sorun çözüldüğüne göre problem yok.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 01/04/2013 01:34

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam

yukarıdaki yazım yanlış anlaşılmış , lock dosyası yok anlamında değil nereye bakacağımı anlayamamıştım ilk başta 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 01/04/2013 12:28

Paylaş: