Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Openfire

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Openfire 3.7.1 kullanıyoruz, mesajlar kaydediliyor ve openfire archiving den izlenebiliyor, bir süredir kayıt yapmadığını fark ettik.

belli bir kapasitesi mi var?

2. openfire database bağlantı kurup geçmiş archiving silmek istiyorum. bunu adım adım anlatan bir makale var mı?

Teşekkürler

Gönderildi : 22/03/2013 12:52

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Openfire'ı kurarken herhangi bir Database seçimi yapmadı iseniz embeded kendi yaratacağı bir dosyada verileri tutar ve dosya yazışmaları arşivlemek için yeterli becerikliğe ve kapasiteye sahip değildir. Kurulumunuzu aşağıda ki linkte anlatılan şekilde yapmanızı öneririm.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2011/03/26/openfire-kurulumu-active-directory-entegrasyonu-ve-datalar-n-n-mssql-de-tutulmas-ile-yaz-malar-n-loglanmas.aspx

Gönderildi : 25/03/2013 00:24

(@mehmetdogan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Openfire'ı kurarken herhangi bir Database seçimi yapmadı iseniz embeded kendi yaratacağı bir dosyada verileri tutar ve dosya yazışmaları arşivlemek için yeterli becerikliğe ve kapasiteye sahip değildir. Kurulumunuzu aşağıda ki linkte anlatılan şekilde yapmanızı öneririm.

Merhaba,

Peki kullanıcı ve diğer ayarları nasıl geri yükleyeceğiz, çok fazla kullanıcı ve group olduğunu düşünürsek..

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2011/03/26/openfire-kurulumu-active-directory-entegrasyonu-ve-datalar-n-n-mssql-de-tutulmas-ile-yaz-malar-n-loglanmas.aspx

Gönderildi : 28/03/2013 17:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bende Openfire 3.8.1 versiyonunu kullanıyorum. Acaba yeni versiyon'da mesajları arşivleme kapatıldı mı ? Arayüzde bir türlü bulamadım Mesaj Arşiv bölümünü 

Gönderildi : 28/03/2013 18:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Plugins kısmından " Monitoring Service  " paketini yükleyince mesaj arşivleme geliyor bilginize.

Gönderildi : 03/04/2013 04:14

Paylaş: