Forum

Worry-Free Business...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Worry-Free Business Security Advanced 8.0 Versiyon Problem

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@emrullah_aydin)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Hafta sonu kullanmış olduğum trend micro av yazılımı mı 7.0 dan 8.0 a yükselttim yükseltmelerde herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Clientlar otomatik olarak güncellendi vs vs.

Bir süre sonra fark ettim ki trend ağdaki dosyalara uygulamalara ulaşmamı engelliyor. Yani serverdan açılan kullanıcının excel yada word dosyasını salt okunur olarak açtırıyor. Kullanmış olduğum ticari yazılım ve özel yazılımın ağ sürücülerine erişimi engelliyor kısa yol bulunamadı vb. uyarılarda bulunuyor.

Ben taramadan dışlanacak adresleri exeleri filan hepsini konsoldan ayarladım buna rağmen hala engelleme devam etmektedir.

Önerisi olan arkadaş var mı acaba?

Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 12/03/2013 17:20

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ,

Woryy Free 'yi client üzerinde devre dışı bıraktığınızda normal çalışıyor mu ?  Aynı kuralları Client üzerinde'de  yazabilirsiniz bu şekilde deneyip bilgi verebilir misiniz ?  

Hüseyin. 

Gönderildi : 14/03/2013 12:35

(@emrullah_aydin)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorun yapılandırma ayarlarındaymış buldum. aygıt denetiminden kaynaklı. usb engelliyordum ben gruplarda ağ erişimini de kapamışım sonra unutmuşuz. İhlalleri incelerken fark ettim. Trend destek ekibine de bilgi verdim buradan kaynaklanıyor diye yapılandırmayı da o kadar incelediler fark edemediler.

Sorun çözüldü ilginiz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 14/03/2013 17:49

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba,  

Geçmiş olsun.. Geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 14/03/2013 17:53

Paylaş: