Forum

Mail Programı tavsi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Programı tavsiyeniz ?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@ArifGUNAY)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şirket içerisinde local olarak görev yapacak bir yazılımımız var(office mail 1.2 ). Yalnız bu yazılım artık görevini tam anlamıyla yapamıyor. Pop3 ve Smtp desteği mevcut. Bir bilgisayarı server ilan ediyor ve bir alan adı tanımlanıyor. "deneme.com" gibi bir isim verdikten sonra şirket icinde çalışanlara outlook yada thunderbird kurarak mesajlaşmalarını ve arşiv yapmaları sağlanıyor. 20 Kullanıcı varken sorun cıkmayan sistemde 70 kullanıcı olunca sorunlar boy gösteriyor. Ortalama günde 3000 mail atılıyor.  Şirket dışından maillere ulaşılmasına gerek yok, şirketten dışarıya mail gönderme talebide yok. 192.168.1.x içerisinden cerayan edecek bir program.Alternatif ne yapabilirim değerli bilginize ihtiyacım var.

Saygılarla..

Gönderildi : 04/02/2013 23:01

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

sme Linux server hakkında biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. sizing tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliklere sahip.

http://wiki.contribs.org/Main_Page

e-mail server, file server, ftp server vs.

Gönderildi : 04/02/2013 23:38

(@ArifGUNAY)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Davut bey tavsiyeniz için teşekkür ederim. Linux harici bir çözüm var mı peki bildiğiniz ?

Gönderildi : 06/02/2013 11:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Davut bey tavsiyeniz için teşekkür ederim. Linux harici bir çözüm var mı peki bildiğiniz ?

hmailserver kullanabilirsiniz

www.hmailserver.com  

Gönderildi : 06/02/2013 15:19

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

mail olarak windows tarafında sadece smtp server kurulumu yaparak çalışabilirsiniz

http://www.itsolutionskb.com/2008/11/installing-and-configuring-windows-server-2008-smtp-server/

ama bu ne kadar işinize yarar yada şuan kullandığınız sistem bumudur bilmiyorum. küçük işletmelerin ihtiyaçlarını görür. onun dışında windows tarafında bildiğim bir mail çözümü yok. belki vasvinin söylediği çözüm işe yarayabilir. linke baktım güzel gözüküyor.

Gönderildi : 06/02/2013 15:41

(@ArifGUNAY)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey teşekkür ederim. kurmaya calısıyorum gayet güzel ve istediğim özelliklerde bir program.

Gönderildi : 12/02/2013 11:11

Paylaş: