Forum

Dameware Bağlantı S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dameware Bağlantı Sorunu

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,612 Görüntüleme
(@KivancSenyuva)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İşyerimde domain yapısı var ben dameware kullanarak diğer bilgisayarlara bağlanmak istiyorum ancak  domain admin değilim bağlanayacağım bilgisayarların ise local administrator yetkisine sahibim. Host yazan yere bağlanacağım bilgisayarın adını yazıyorum, user ıd ise local admin adını ve şifresini yazıyorum ancak connect dediğimde yine kullanıcı adı ve şifre ekranı geliyor tekrar giriyorum ancak hesap kullanımda değil hatası alıyorum konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 20/11/2012 01:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Başlanılacak olan bilgisayara dameware servislerinin kurulumu için admin yetkisinde bir hesapla bağlanmanız gerkiyor. Siz domain admin değilim demişsiniz local admin hesabı açık ise eğer makinaismi\administrator şeklinde giriş deneyebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/11/2012 12:39

(@KivancSenyuva)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

makine ismi\administrator şeklinde deniyorum şifre kısmınada administrator şifresini yazıyorum bağlanmak istediğim bilgisayarın ancak

logon hatası alıyorum hesap şu anda devre dışında diye hata veriyor,  ancak gidiyorum bağlanmak istediğim bilgisayarın başına administrator olarak açıyorum bilgisayarı  niye böyle bir hata veriyor çözemedim.

Gönderildi : 20/11/2012 20:45

(@www-rizasahan-com)
_

Bağlantı şekilleri aşağıdaki gibi olacak şekilde deneyebilirmisiniz.

Ben aşağıdaki şekilde sorun olmadan bağlanabiliyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/11/2012 23:30

(@KivancSenyuva)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

host yazan yere =bağlanacağım bilgisayarın adını yazıyorum orn a57

user ıd yazan yere =bağlanacağım bilgisayarın administrator

şifre administrator şifresini yazıyorum

domain:örnek a42 yazıyorum

ancak bir türlü bağlantıyı gerçekleştiremiyorum. hesap devre dışı hatası veriyor.

Gönderildi : 21/11/2012 01:41

(@www-rizasahan-com)
_

Ben uzun süredir bu şekilde kullanıyorum ve sorunsuz bağlanıyor. Siz kullanıcı tarafında 6129 portunu açıp ayrıca administrator kullanıcısını enable yapıyor musunuz?

Gönderildi : 21/11/2012 11:53

(@KivancSenyuva)
Active Member
Konu başlatıcı

port açık administrator kullanıcısı da enable ancak bağlanamıyorum.

Gönderildi : 21/11/2012 21:17

(@www-rizasahan-com)
_

Bu durum bir bilgisayar için geçerli bir durummu tüm makinalar için aynı durum söz kosunu mu?

Gönderildi : 22/11/2012 00:18

(@KivancSenyuva)
Active Member
Konu başlatıcı

Hedef makine etkin olarak reddettiğinden bağlantı kurulamadı. hatası veriyor tüm bağlanmak istediğim makinelerde güvenlik duvarı kapalı antivürüs kapalı ancak böyle bir hata alıyorum.

Gönderildi : 22/11/2012 00:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Bağlantı şekilleri aşağıdaki gibi olacak şekilde deneyebilirmisiniz.

Ben aşağıdaki şekilde sorun olmadan bağlanabiliyorum.

üstteki ekrandaki authentication type kutucuğu icerisindeki diger secenekler ile deneme yaptınız mı ??

Gönderildi : 22/11/2012 01:01

(@KivancSenyuva)
Active Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey  destekleriniz için çok teşekkür ederim sorun düzeldi.Bağlantıyı gerçekleştirebildim.Bağlanmak istediğim bilgisayarda başka bir kullanıcı tanımladım admin yetkisi verdim ve bu kullanıcı ile bağlanmayı denedim bağlanabildim neden böyle bir sorun oldu anlamadım.Teşekkürler.

Gönderildi : 22/11/2012 01:54

(@www-rizasahan-com)
_

Sizin yetkisel sorunlardan kaynaklı bir durum olabilir. 5 yıldır dame ware kullanıyorum bu şekilde bir sorun yaşamadım.

Gönderildi : 22/11/2012 13:38

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Vasvi bey  destekleriniz için çok teşekkür ederim sorun düzeldi.Bağlantıyı gerçekleştirebildim.Bağlanmak istediğim bilgisayarda başka bir kullanıcı tanımladım admin yetkisi verdim ve bu kullanıcı ile bağlanmayı denedim bağlanabildim neden böyle bir sorun oldu anlamadım.Teşekkürler.

geçmiş olsun diyelim 

iyi çalışmalar ..

Gönderildi : 22/11/2012 16:56

Paylaş: