Forum

Dameware bağlantı s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dameware bağlantı sorunu

25 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
4,231 Görüntüleme
(@sayidibattal)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Bilgisayarıma kurduğum dameware programıyla dığer pclere baglanamıyorum.bunun sebebı ne olabılır yardımcı olurmusunuz?

sitede biraz arastırdım 6129 nolu portu açmak gerektiği söylenmiş gereken ayarları yaptım.hatta guvenlık duvarını bıle kaldırdım fakat pclere bağlanamıyorum.pıng atıyorum gıdıyor .dameware programının ıcınde gorunuyor fakat yınede bağlanamıyorum acaba sorun neden kaynaklanıyor olabılır.yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 19/11/2012 12:42

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba Windows Firewall veya kullandığınız Antivirüs programının firewall engelliyor olabilir mi kontrol edermisiniz

Gönderildi : 19/11/2012 12:46

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba suan 3 tane test bılgısayarım var ve bu bılgısayarlar uzerınde calısıyorum.mevcutta antıvurus uygulaması vs yok .guvenlık duvarı vs dısable.

Gönderildi : 19/11/2012 12:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bağlantı sırasında gelen hata ekranı nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/11/2012 13:00

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ilk olarak

The DameWare Mini Remote Control Service is not installed on PC_ADI.

Would you like to install it now?

Check the installation options by pressing the "Install Option" button.

Host: PC_ADI

ekrani geliyor.

bu ekranda ok butonuna bastiktan sonra

MRC- Enter network password

incorrect password or unknown username for \\PC_ADI    geliyor.

connect As.

Password .

istiyor giriyorum

tekrar ayni ekran geliyor tekrar giriyorum. daha sonra.

unable to install service

system error:5

system message:

access is denied

diyor. fakat mevcut sifrelerin hepsini denedim.fakat olmadi.

Gönderildi : 19/11/2012 13:18

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ilk olarak

The DameWare Mini Remote Control Service is not installed on PC_ADI.

Would you like to install it now?

Check the installation options by pressing the "Install Option" button.

Host: PC_ADI

ekrani geliyor.

bu ekranda ok butonuna bastiktan sonra

MRC- Enter network password

Gönderildi : 19/11/2012 13:25

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Bağlanmaya çalıştığın bilgisayarların işletim sistemi nedir ? XP - Vista - 7 ? Sadece belli işletim sistemindemi yapıyor ondan soruyorum? Basit dosya paylaşımını ( simple file sharing ) iptal edip tekrardan denermisin ? RPC yi firewall engellemiyorsa sadece çözüm bu kalıyor çünkü.

Gönderildi : 19/11/2012 13:25

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

isletim sistemi win7

Gönderildi : 19/11/2012 13:27

(@SerkanYalcin)
Estimable Member

Bağlanacağın bilgisayarların işletim sistemlerinde Administrator kullanıcısı etkinsiz konumdaysa etkinleştirip denermisin ?

Gönderildi : 19/11/2012 13:45

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

etkin durumda  denedim fakat olmadi.

Gönderildi : 19/11/2012 14:18

(@www-rizasahan-com)
_

Hata yetki hatası sanırım workgroup bir pcye bağlanmak istiyorsunuz. Bağlanılacak olan bilgisayarda admin kullanıcısını enable durumda ve şifre verilmiş olsun. Dameware üzerinden bağlanırken kullanıcı adı administrator şifre ve domain kısmına o makinanın computer name bilgisini girip deneyin tekrardan.

<a href=" " name="
View Raw Image" class="">
<a href=" " name="

<a href=" " name="
<a href=" " name="

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/11/2012 14:26

(@SerkanYalcin)
Estimable Member

Şuda aklıma geldi , başka bir problem vardı buna benzer.Bağlanma problemi ama dameware değildi.Guest modunu aktif ettiğimizde düzelmişti.Denermisin?

Gönderildi : 19/11/2012 14:34

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

baglanti sorununu cozdum tesekkurler. yardimlariniz icin.

Gönderildi : 19/11/2012 14:53

(@www-rizasahan-com)
_

Sorun neden kaynaklanıyor ? Çözümüde yazarsanız iyi olur.

Gönderildi : 19/11/2012 15:17

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bilgisayarlarin hepsi domainde.

bilgisayarimda yonetim paneline girip oradan kullanici ve gruplara girdim.administrator gurubuna kendi kullanicimi kaydettim ve oradaki bikac gurubada kullnici adimi girdim.sorun duzeldi. istedigim gibi baglaniyorum ama birazdaha uzerinde durucam.istedigim gibi bir cozum deil cunku.

Gönderildi : 19/11/2012 16:35

(@www-rizasahan-com)
_

Ortamda domain varsa domain admin ile her kullanıcının bilgisayarına bağlanabilirsiniz.

Gönderildi : 19/11/2012 16:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Ortamda domain varsa domain admin ile her kullanıcının bilgisayarına bağlanabilirsiniz.

ben yazacaktım Rıza yazmış artı şunu ekleyebilirim 

gpo ile tum lokal administrator kullanıcılarınında sifrelerini değiştirebilirsiniz 

Gönderildi : 19/11/2012 16:57

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

domain adminle baglanmaya calistim fakat baglanamadim , normalde dediginiz gibi baglanabiliyor olmam gerekiyor.baska biyerde hata yapiyorum ozaman.

Gönderildi : 19/11/2012 17:28

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kendi kullanıcınızdomain admins yada yeel admisitrators gruplarından birisine uye ise

authentication type olarak dameware de Windows NT Challenge/Response  kullanabilirsiniz

encrpyed authentication yerine 

http://www.dameware.ru/manual/dmrc/index.html?authentication_options_tab.htm

Gönderildi : 19/11/2012 17:40

Sayfa 1 / 2
Paylaş: