Forum

Uygulama kısıtlama

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uygulama kısıtlama

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
516 Görüntüleme
(@MustafaUGURLU)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hepinize merhabalar arkadaşlar. Benim sorunum şu. Serverda otomasyon için kullandığımız ve sürekli çalışması gereken bir program var(Geçen günde denetlemeyle ilgili server kısmında yazmıştım). admin olarak uzaktan bağlanıyoruz servera. veya başında müdahale ediyoruz ancak bu program bir şekilde kapanıyor ve veri akışı kesiliyor makinalardan. bu programın admin olarak girdiğimizde bile kapatılmasını nasıl engelleyebiliriz veya nasıl gizleyebiliriz. Bununla ilgili herhangi bir ayar var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/11/2012 14:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx incelemenizde yarar var belki işinize yarayabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/11/2012 15:24

(@MustafaUGURLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam bu program yanlış anlamadıysam kullanıcılarla alakalı bir durum. Benim demek istediği şey şu. ^tamam ile server üzerinde 3party bir program kurulu ve çalışır halde ve diğer clientlarla hiç alakası olmayan sadece cihazlardan gelen verileri serverda toplayan bir program. Bunun kimse tarafından kapatılmasını ve müdahale edilmesini istemiyoruz. Bununla ilgili birşey arıyorum.

Gönderildi : 07/11/2012 15:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam server uzerinde sadece sizin bildiginiz bir kullanıcı ile calıstırın bence bu programı

diger kullanıcılarda administrator hakkına sahip herhangi bir kullanıcı yok ise  zaten kapatamazlar

Gönderildi : 07/11/2012 16:13

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Bir admin programı kapataması biraz test bir durum olsada masaüstü etkileşimsiz olarak sistem servislerine ekleyerek servis olarak çalıştırabilirsiniz ancak servislerden ya da process monitorden kapatılma olasılığı var yine.

Gönderildi : 07/11/2012 16:19

(@MustafaUGURLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Peki hocam ben bu farklı kullanıcıyı uzak masaüstü bağlatısı için nasıl yetkilendireceğim?. ( Bu arada domain de olmayan bir bilgisayarda serverdaki programımızda işlem yapıyor bunun için sordum)

Gönderildi : 07/11/2012 16:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Appadmin isminde bir yazılım var incelemenizde yarar var. http://www.sordum.net/6179/appadmin-v1-1-0-pre-release/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/11/2012 16:51

Paylaş: