Forum

symantec backup 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

symantec backup 2012 otamatik snapshota oluşturuyor

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

symantec backup 2012 kurduktan sonra aşağıdaki linktede görüldüğü gibi devamlı snapshots oluşturuyor. bunu nasıl iptal ederiz.

Gönderildi : 13/08/2012 11:48

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba

Sanal sunucularin yedekleri alinir iken SnapShot almasi normaldir ve bu snapshotlar backup islemi sonrasi otomatik silinir. Lutfen sisteminizde asagidaki gerekliliklerin saglandigina emin olurmusunuz ?

1. Sanal sunucuda Vmware Tools yuklumu ?

2. Backup tasklarindan Volume Shodow Copy seceneginin Microsoft System Provider olarak secilimi ? 

3. Sunucu uzerinde SQL servisi sorunsuz calisiyormu ?

Suanki hatanin tespiti ve cozumu icin

4. Backup logunda herhangi bir hata mesaji varmi ?

5. ESX yada Vcenter uzerinde hata logu varmi ? (Virtual disk consolidate not failed vb.)

6. Sunucunun datastore icinde bulundugu klasordeki snapshot isimleri nasil ?

7. Sunucuyu kapatip yeniden backup aldirmasini saglayabilirmisiniz ? 1. ve 2. secenekler yapilmis ise sunucu kapali iken aldiginiz backup islem sonrasinda silinmesi gerekir. Bu durumda Delete All veya Consolidate islemi ile butun snapshotlari sildirebilirsiniz.

Gönderildi : 13/08/2012 16:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

1) kurulu zaten symantec 2010 da böyle bir şey yoktu 2012 updaten sonra oldu

2) tam olarka ne dediğinizi anlamadım

3) sql ne alaka

Gönderildi : 13/08/2012 17:34

(@ersincan)
Illustrious Member

2. Symantec GRT teknolojisini desteklediginden dolayi, sanal sunucularinizin backup ini alirken uzerinde calisan applicationlardan haberdardir. (Exchange, Active Directory, SQL vb). Fakat bu teknoloji ile backup alinirken Backup ayarlarindan VSS seceneginin Microsoft System Provider olarak secilmesi tavsiye edilir. Aksi durumlarda backup alirken yada geri donuslerde sıkıntı olabılmektedır.

3. Yukarıda acıklamamalarıma ek olarak eger bu servıs Suspend, Starting veya Stoppıng durumlarında ıse karsılastıgınız problemem sebep olabılmektedır. Ne alaka dıye soracagınıza KB lerde bıraz arama yaptırabılırsınız !

Ayrıca sorularınızı bıraz daha acık (hata logu, ısletım sıstemı ve servıs bılgıleri vb bılgıler) ve kıbar sormaya calısırsanız sızın ıcın vakıt ayırmaya calısan ınsanlara yardımcı olacagınızı dusunuyorum.

Gönderildi : 13/08/2012 18:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Cevaplarınız için teşekürler. Ne alaka derken ukalalık felan dedğil gerçekten alakasını anlayamadığım için o şekil dedim. yoksa vakit ayımışsınız cevap

vermişdiniz nankörlük edecek halim yok. hakkınızı helal edin. 

Gönderildi : 14/08/2012 20:40

(@ersincan)
Illustrious Member

Ne demek var ise helal olsun tabiki. Probleminizi giderebildiniz mi ?

Gönderildi : 15/08/2012 09:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 15/08/2012 12:33

Paylaş: