Forum

arcserve vs folder ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

arcserve vs folder redirection

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@ismailalkurt)
Gönderiler: 176
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

brightstore arcserve kullanan arkadaşlar var mı?

kullanan varsa memnuniyet derecesi nedir.

windows server 2003 teki folder redirection daha mı iyi olur.

Gönderildi : 11/03/2008 17:30

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba

ARC Server kullanıyorum  Gayet güzel arayüzü karışık değil kullanışlı  tavsiye ederim

Gönderildi : 11/03/2008 17:36

(@ismailalkurt)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ertan bey peki clientlerde performans düşüklüğü var mı?

Gönderildi : 11/03/2008 18:00

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

Sen Kullanıcıların hangi dosyalarını backup lamak istiyorsun ?

Documents and settings klasörlerini server üzerine taşırsan işin şekli biraz değişir

Ben sadece mevcur server'ların ve üzerinde paylaşımda olan programların ve dosyaların back-up alıyorum bunun için zaten gün içerisinde değil mesai bitiminde 10:00 da başlıyor sabaha kadar alıyor bu tabiki senin data  boyutuna bağlı ben günlük 80GB data alıyorum

Gönderildi : 11/03/2008 18:49

(@ismailalkurt)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ben sadece belgelerim va outllok klasörlerini yedek almak istiyorum.

Brighstor günlük öğre arasında veya saat 16 da  yedeğini servere alıyor diye  biliyorum.

sonra serve gece yedekleri tabe backup a alıyor değil mi?

Benim anladığım siz desktoplar için olan versiyonunu kullanmıyorsunuz değil mi?

sadece server için yedekleme programını kullanıyorsunuz.

Gönderildi : 11/03/2008 19:30

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

Merhaba İsmail bey;

Sizin elinizdeki sistem yapısı nedir kaç server bulunmakta ?

Arc serve Destop versiyonu diye bir şey yok  ben sadece örnek verdim Kullanıcıların local bilgilerini server üzerinde bir partition,a taşırsanız bunları yedeklemiş olursunuz client data kaybı olmaz

Benim sistemimde 8 tane server var  ve her biri için arc serve acent yüklü belirlemiş olduğum saatte back-up almaya başlıyor

Sen bunu nasıl istersen öyle yapılandırabilirsin  Arc serve R11.5 versiyonunu kullanıyorum

Dikkat etmen gereken yer Sipariş ederken gereksinimlerini ayrıntılarıyla anlatman gerekiyor çünkü ona göre lisans siparişi ediliyor

Gönderildi : 11/03/2008 19:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Ertan ;

bu konudaki tecrübelerini makale olarak görmek beni mutlu eder. Zaten konulara hakimiyetin ortada .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2008 22:48

(@ismailalkurt)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ertan bey

Ben durumumu şöyle ifade edeyim.

Ben göreve başlamadan önce 50 adet oem olarak 1 user packlı brightstor arcserve for laptops&desktop alınmış.

Bu ürünleri tek tek clientlere kurmam gerekiyor ki bu da benim için hem kurması uzun hemde yönetilebilirliği yok.

ben yönetilebilir versiyona geçebilmem için upgrade işlemi yapmam (oem versiyondan normal versiyona) gerekiyor.Bunu için ise biraz para gerekiyor.

şirket iki binada toplu halde. 

Bende iki adet server var.Birisi merkezde ad.İkincisi ise şu anda antivirüs ve wsus için kullanıyorum.

Ben iki proje çıkardım.

Birincisi.

İkinci serveri ikinci binada tutup,terminallerin belgelerim klasörünü group policyden folder redirection olarak yapıp birinci binadakileri birinci servere ikinci binadakileri ikinci servere senkronize ettirmek.(Ayrıca folder redirectiona ek olarak roaming profiles olarakta yapılandıraym mı?)Gece de başka lokasyonlara ve teyp backuplara yedeklemek.

ikincisi.

Brightstor arcserve for laptops desktops versiyonunu upgrade edip,gündüz öğle arası ve saat 16 da her clienti yedek aldırmak.(Ayrıca terminal boştayken de kendisi otomatik yedek ve online olarakta yedek alabiliyormuş.)Mesai bitiminde de yedekleri taşımak

Gönderildi : 12/03/2008 00:40

Paylaş: