Forum

mcafe port sorunu!!...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mcafe port sorunu!!!

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,309 Görüntüleme
(@doganuzun)
Gönderiler: 147
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mcafe vurus programında 25 nolu portu etkin yapıyorom fakat 15-20 dk sora servera tekrar baktığımda devre dışı gözüküyor.Aşağıda resimde gözüktüğü gibi;

.html

Gönderildi : 29/07/2008 18:51

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bi fikri olan yokmu?

Gönderildi : 29/07/2008 19:12

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2 GÜNDÜR POST BURDA Bİ FIKRI OLAN OLMADI:(

Gönderildi : 01/08/2008 17:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Dogan

resimi göremiyoruz belki ondan olabilir .bir daha eklersen ve tam olarak ne yaptığını yazarsan yardımcı olmaya çalışalım .

not : birde soru yanlış yere sorulmuş 3 party bölümünde olmalı oraya taşıyorum .

son olarak bir post attıktan sonra 15dk içerisinde bir fikrini yokmu dediğin anda o post artık forumun ana sayfasında görünmez ve doğal olarak bu kadar yoğun bir portalda gözden kaçması normal . O nedenle bunada dikkat edersen sevinirim Doğancım ..

bu arada iyisindir umarım 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/08/2008 17:58

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Mcafee versiyonu nedir ?
izin veriyorum çalışıyor ama 20 dk sonra devre dışı oluyor dediğinizden benim anladığım
ya mcafee bazuldu yada sisteminde 25 üzerinde dışarıya izinsiz port açılıyor olabilir
kaldırıp tekrar yükleyip update edip denermisin.
selamlar

Gönderildi : 01/08/2008 18:12

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam sizi özlememizin dışında herşey çok güzel gidiyor.Ama inanın tüm sınıf sizi çok özledik eğitimin bittikden sonra hiç görüşemedik yaklaşık bir yıl oldu görmüyoruz hanı alıştırıp da sora bi anda görmemek kötü oluyor:)Resim sormuşunuz şu an evdeyim şirkette olmadığım için resmi ekleyemiyeceğim.Ama size tarif ediyim sizin eğitimde, göstermiş olduğunuz mcafe.Sorun şimdi şu; IRP bir progrmanımız var bu programdan yapılan işlem mail atılıyor 25 nolu portu mcafe de işaretlediğimiz zaman sorun yok maili atıyor fakat mcafe konsoldan 25 nolu portu işaretlememize rağmen 10-15 dk sora kendiliğinden işaret kalkıyor.Sizin eğitimde gösterdiğiniz gibi 25 nolu portu editleyip kullanmış olduğumuzun programın zararsız olduğunu gösteriyorum hani alta yazar ya izin verilen programlar outlook falan, bunların yanına ekliyorum bi müddet sora girdikten sora eklediğim progrmanın exe sini göremiyorum.Sıkıntı neden kaynaklanıyor anlamadım:( Hocam Türkiye ye döndüğünüz zaman mutlaka görüşelim çünkü hem bilgi, hemde kişilik olarak mükemmel bir insansınız:)

Gönderildi : 01/08/2008 22:53

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü;  YALNIZ!!!

Epolıcy Agent dan kaynaklanıyormuş.25 nolu porta program eklesem bile agent kaldırıyormuş.Agentı stopladım oldu.Yalnız merak ettiğim şu agentı durdurmak yerine ben kullndığım bu exe yi agenta nasıl gösteririm böle bişe var mı?Varsa yolu yazarsanız sevinirim.

Gönderildi : 05/08/2008 19:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba Doğan

öncelikle iy olmana sevindim.

bende sizleri ve eğitim vermeyi çok özledim doğrusu ...

sorun için öncelikle şunu yapmalısın ;

eğer kullandığın sürüm mcafee virus scan enterprise edition 8.5 ise üzerinde access protection bölümü var orayı açacaksın

orada "Prevent mass mailing worms from sending mail" ayarını bulacaksın sağ bölümde yazar soldan öncelikle anti-virus standart protection seçili iken sağda görebilirsin

buraya sen 25 nolu portu kullanacak exe yi yazarsan sorun çözülür.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/08/2008 21:05

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü;  YALNIZ!!!

Epolıcy Agent dan kaynaklanıyormuş.25 nolu porta program eklesem bile agent kaldırıyormuş.Agentı stopladım oldu.Yalnız merak ettiğim şu agentı durdurmak yerine ben kullndığım bu exe yi agenta nasıl gösteririm böle bişe var mı?Varsa yolu yazarsanız sevinirim.

Merhaba Hocam;

Hocam zaten sorun orda, onun aynısını yapıyorum 25 nolu porta göstermeme rağmen , gösterdiğim exe 5-10 dk sora kayboluyor Bu da epolıcy agent dan kaynaklanıyormuş.epolıcy agent dı stop ladım 25 nolu porta exe yi ekledim oldu.Sorum şu; Agenti stoplamadan ben bu exe yi agenta nasıl gösteririm?

Gönderildi : 05/08/2008 23:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Exe nin silinmesi normal değil demekki sen epo kullanıyor ve bu kuralları merkezden alıyorsun bunun için epo üzerinde client tarafına bu policy yi yedirmen lazım .

yani epo konsolundan bir policy yazacaksın .

Gönderildi : 05/08/2008 23:32

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam sorum çözüldü:)

Gönderildi : 06/08/2008 12:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Nasıl çözüldü Doğan? Paylaşır mısın?

Gönderildi : 06/08/2008 12:21

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Epolıcy agenta yeni bir rul yazdım bu ruldan kullanılan programın exe sini gösterdim tüm kullanıcılarıma bu rulu yolladım sora mcafe nin 25 nolu portuna kullanılan exe yi gösterdim , dolayısıyla epolıcy agent mcafe lere tekrar paket gönderdiğin de benim eklediğim exe yi epolıcy agenta eklediğim için tekrar kaldırmadı.Yani kısacası mcafe 25 nolu porta herhangi bir exe tanımlamadan önce epolıcy agenta tanımlayacağız daha sra mcafe ye göstercez.

Dogan UZUN

Gönderildi : 07/08/2008 00:30

Paylaş: