Forum

Chorme Hakkında..

Bildirimler
Hepsini Temizle

Chorme Hakkında..

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@erdiyilmaz)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam ,

Bir kaç gündür başıma tuhaf bir konu var.Ne denediysem bir türlü çözemedim.Konu şu şekilde ,

Bilgisayarımda Windows 7 Ultimate Sp1 32 bit yüklü durumda. Bir kaç gün önce bilgisayarımda yüklü olan google chorme aniden kapandı.Pek aldırış etmedim ve yeniden açmaya çalıştığmda chorme yerine internet explorer açıldı.Neyse Chorme kaldırdım tekrar kurdum düzeldi gibi görünüyordu.Sonrasında bilgisayarımı kapatıp açtım chorme açmaya çalıştığımda yine aynısı oldu chorme yerine internet explorer açıldı..Sistemi kontrol ettim virus vs. bisey varmıdr diye temiz çıktı.Diğer tüm programlarım sorunsuz çalışıyor ancak chorme da böyle bir sorun meydana geldi.Sistem geri yükleme yaptım sonuç yine aynı.Chorme kapattığımda yeniden açmaya calstıgımda internet explorer açılıyor.Chorme yükleme dosyalarının olduğu klasöre baktım herhangi bir sorun göremedim. ( izinler vs. ) Nette biraz araştırma yaptım uyumsuzluk olabilir yazmışlar.Chorme ikonuna sağ tıklayıp özelliklerden yönetici olarak çalıştır ve uyumluluk modunu oynadım yine sonuc aynı. 

Görüşlerinizi bekliyorum..Şimdiden teeşekkür ederim.. 

Gönderildi : 28/03/2012 17:25

(@erdiyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Trend micro Worry Free ,  Microsoft Security Essentials , Malwarebytes anti malware bir de Mcaffe Viruscan Enterprise bu 4 ile tarama gerçekleştirdim ama bir şey bulamadım.Sizin tavsiye edeceğiniz bir yazılım varsa onunla da tarama işlemi gerçekleştirebilirim.

Gönderildi : 28/03/2012 17:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Daha dün Chrome ile ilgili makale vardı gazetelerde.

http://www.cnnturk.com/2012/bilim.teknoloji/teknoloji/03/28/chrome.kullananlar.dikkat/654997.0/index.html

Gönderildi : 28/03/2012 17:44

(@erdiyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Baska bir kaç yazılımla daha tarama yapmaya calısayım o zaman.Anladığım kadarı ile bir trojan veya benzeri türevi ile karşı karşıyayım sanırım.

Gönderildi : 28/03/2012 17:47

(@erdiyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Taramaya başlattım herhangi birşey bulmadı henüz.İnsallah bir yerden ucunu tutabilirim.Yoksa format atmak zorunda kalcam.

Gönderildi : 28/03/2012 19:55

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member

Merhabalar.. 

Size Combo Fix ile taratmanızı önerebilirim bunu yaptıktan sonra chrome üzerinde sağ tıklayıp özellikler ve dosya konumuna gidip oradan çalıştırmanızı isteyeceğim.. 

Gönderildi : 30/03/2012 14:56

Paylaş: