Forum

Veeam Backup & ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam Backup & Replication ile sanaldaki Pdc ve Adc Backup almak?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@EylemErk)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bizde iki tane Domain Controller var. Primary ve Additional DC. İkisini bir job yapıp Enable Application Avare image processing ve Enable Guest file system indexing seçeneklerini seçip mi yapalım? Guest Os credential hakkında orada yazılanların dışında (VM'lerin local admin yetkisi olan kullanıcı) yapabileceğin bir yorum veya dikkat etmemiz gereken bir nokta varmı?

Default'unda backup joblar haftada bir full sair günler incrimental alır. DC biraz hasastır bu işlemlerde siz ne önerirsin bu yapı tamammı yoksa hep full almayı mı önerirsin?(Full dan kastım yine primary ve Additional DCler tek job'da ,fakat backup değil COPY VM ile mi alalım jobu oluşturalım?)

Gönderildi : 19/03/2012 23:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

İmaj olarak full almanızda yarar var ama ortamda dc ve adc olunca arada replike söz konusu oluyor bu nedenle adc veya pdc biri göçerse felaket anında systemstate ile geri dönmezseniz replikasyon sorunları yaşarsınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/03/2012 00:50

(@EylemErk)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

Replicasyon disaster sonrası problemsiz devam etmesi için,  tek bir job içinde hem adc hem pdc ve hergün "vm copy" metodu alarak yapsak en iyi çözüm bumudur?

Disaster sonrası her iki dc'de ayni anda restore eder ve kaldıkları yerden replicasyona devam eder ?Sizce uygun olur mu? 

Teşekürler

Gönderildi : 20/03/2012 12:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu şekilde mantıklı gözüküyor çünkü dc ve adc arasında replikasyon önem arz ediyor. Yinede arada bir systemstate yedeğini ihmal etmeyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/03/2012 12:56

Paylaş: