Forum

free backup yazilim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

free backup yazilimi önerisi

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
516 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aşağıdaki ihtiyaçların tamamını yada en azından çoğunluğunu sağlayabilecek ücretsiz bir backup yazılımı önerisi olanların cevap yazmasını rica ederim, herkese kolay gelsin. 

"tamamı windows sunucularından oluşan, domain, Sanallaştırma (ESX) ve exchange server barındıran bir network üzerinde sunucu yedeklerini otomatik zamanlama vackup-restore etmek istiyoruz"

-Elimdeki uygun durumda bulunan sunucuların birine kurarak kullanmak istiyorum.

-Exchange desteği olup olmadığını biliyorsanız belirtin lütfen.

-ayrıca raporlaması ve SMTP desteği de varsa harika olur.

İyi çalışmalar. 

not: halihazırda ibm, hp, nas vs gibi sistemler var elbette ancak şu aşamada ücretsiz ve/veya lisans sıkıntısı yaratmayacak yazılım arıyorum 

Gönderildi : 05/03/2012 18:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu dediklerinizi yapan ürünleri ancak 30 gün veya trial süresine göre ücretsiz kullanbilirsiniz 🙂 Çok katı özellikler belirtmişsiniz bunların hepsini bir arada yapıpta ücretsiz olacak yazılım varsa sanırım herkes bu programı direk kullanmaya başlar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2012 19:15

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Rızaya katılıyorum:)

Gönderildi : 05/03/2012 19:20

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aşağıdaki ihtiyaçların tamamını yada en azından çoğunluğunu sağlayabilecek ücretsiz bir backup yazılımı önerisi olanların cevap yazmasını rica ederim, herkese kolay gelsin. 

"tamamı windows sunucularından oluşan, domain, Sanallaştırma (ESX) ve exchange server barındıran bir network üzerinde sunucu yedeklerini otomatik zamanlama vackup-restore etmek istiyoruz"

-Elimdeki uygun durumda bulunan sunucuların birine kurarak kullanmak istiyorum.

-Exchange desteği olup olmadığını biliyorsanız belirtin lütfen.

-ayrıca raporlaması ve SMTP desteği de varsa harika olur.

İyi çalışmalar. 

not: halihazırda ibm, hp, nas vs gibi sistemler var elbette ancak şu aşamada ücretsiz ve/veya lisans sıkıntısı yaratmayacak yazılım arıyorum 

Merhaba,

Amandayı incelemenizi tavsiye ederim. Linux base bir yazılımdır community versiyonu file backup yapabiliyor. windows için agent yazılımları var onlar ile zamanlanmış backuplar alabilirsiniz. Ama exch client için enterprise versiyona geçmeniz gerekir oda ücretlidir. Kurulumu biraz zordur.

İşin özü sadece file backup alıcam derseniz bir kaç entpirese seviyede community versiyonu olan yazılım var ama sql exch gibi client işin içine girince ücretli almak zorundasınız.

Gönderildi : 05/03/2012 19:46

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

selam,

şansımı bir deneyeyim dedim, free yazılımları da çok yabana atmamak lazım derim 🙂

exchange tarafı da önemli ama file server tarafı daha önemli.

teşekkürler

Rızaya katılıyorum:)

Gönderildi : 05/03/2012 20:19

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

yazılımlara free gözüyle bakmamak lazım opensource demek gerekiyor 🙂 zaten ürünler üst seviye ya destegi paralı ya bazı özellikleri çıkarılmış versiyonunu alın kullanın sebil diye veriyorlar ki opensource ürünler içinde çok başarılı yazılımlar biliyor ve kullanıyorum.

Gönderildi : 05/03/2012 20:23

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim bilgiler için, kolay gelsin 

yazılımlara free gözüyle bakmamak lazım opensource demek gerekiyor 🙂 zaten ürünler üst seviye ya destegi paralı ya bazı özellikleri çıkarılmış versiyonunu alın kullanın sebil diye veriyorlar ki opensource ürünler içinde çok başarılı yazılımlar biliyor ve kullanıyorum.

Gönderildi : 12/03/2012 17:56

Paylaş: