Forum

Acronis Backup Plan

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Backup Plan

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@TaylanERBAY)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi çalışmalar diliyorum acronis ile ilgili bir sorum olucaktı acronis backup & recovery windows server versiyonunu kullanıyoruz ve yaptığımız planlarda şöyle bir sorunumuz var yedekler haftanın 7 günü alınıyor 7 adet ayrı plan var her gün için hepsi incremental ayarlı ve 5 hafta öncesini sil şeklinde işaretli fakat 7 8 haftaya ulaşıyor arşivi temizlemiyor haliylede yedekleme diskleri full oluyor neredeyse 1,5 ayda bir eski arşivleri elle silmemiz gerekiyor ayarlarda eksik birşeymi yapıyorum acaba bir türlü bu sorunu çözemedim yardımcı olabilirseniz çok iyi olucak...

Gönderildi : 06/02/2012 02:43

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Hangi sürüm kullanılıyor?

Gönderildi : 06/02/2012 05:38

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Her gün için incremantal backup plan oluşturmak yerine 1 adet task oluşuturup. Schedule ayarlarından Weekly full, daily incremantal seçeneğini seçiniz. Retention rule olarak 5 hafta şeklinde seçiniz. hedefinize bu şekilde ulaşacaksınız.

Daha önceki backupların silinmeme nedeni ise arada hiç full backup olmadığı için 5 hafta öncesi silinir ise diğer yadeklerde işe yaramayacağı içindir.

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 06/02/2012 20:33

(@AhmetHasim)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhabalar,

Ben hergun alınan backupın uzerine almak istiyorum bunu acronıste nasıl ayarlayabiliriz..

Tesekkurler

Gönderildi : 22/01/2016 21:34

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Simple Backup işinizi görecektir. Her gün full olarak alabilirsiniz. Üzerine yazma yerine retention rule ile 1 day seçerek her gün bir önceki günün yedeğini silebilirsiniz.

Merhabalar,

Ben hergun alınan backupın uzerine almak istiyorum bunu acronıste nasıl ayarlayabiliriz..

Tesekkurler

Gönderildi : 23/01/2016 17:04

Paylaş: