Forum

Symantech Backup Ex...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantech Backup Exec 2010 ile anlık backup alınabilinir mi ?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
551 Görüntüleme
(@KenanKuralay)
Gönderiler: 161
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2008 server üzeründe Symanteck Backup Exec 2010 programını kullanmaktayım.  Bu program ile network üzerindeki bi hardisk 'e anlık bakup aldırabilirmiyim ? 

Anlık backup belirli saatlerde (09:00 - 18:00 arası) almasını ve belirli saatlerde durmasını sağlayabilirmiyim ?

iyi çalışmalar, 

Gönderildi : 05/01/2012 20:35

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

Tools > wizards >(Define B2D) Back up to disc wizard'ı çalıştırıp backup alacağınız lokasyon tanımlaması yaptıktan sonra new job diyerek alacağınız yedeği o harddisk içine alabilirsiniz.Ama backup exec servisini kullanan kullanıcı hesabını disk üzerine eklemeniz gerekir.

Gönderildi : 06/01/2012 02:36

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Mümkündür..

Yanlız bunun için Backup Exec  Network Share özelliğini açmanız gerekecektir.

Gönderildi : 06/01/2012 09:59

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler, 

Network Diskini tanımladım.

New job dan nasıl bir ayarlama yapmam gerekir ki anlık backup alsın.  Burdaki seçeneklerde günlük, haftalık ve aylık olarak var.  Ben sabah 9- akşam 6 gün boyunca anlık backup almasını istiyorum. 

Gönderildi : 06/01/2012 13:26

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

New Job'u seçtikten sonra selection kısmında almak istediğiniz klasör ve ya dosyaları seçin.Destination kısmında media and device kısmında tanımlamış olduğunuz yeri gösterin.Aşağıda Schedule kısmında "run according to schedule' ı seçtiğinzde takvim görünecektir."Recurring week days" i işaretleyip tümünü seçin.Time windows kısmına geldiğinizde job'un hangi saatlerde başlayıp hangi saatten sonra çalışmayacağına karar verebilirsiniz.Başlangıç kısmına 09.00 am ve 06.00 pm olarak tanımlayabilirsiniz.

Gönderildi : 08/01/2012 03:53

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler,

Gönderildi : 08/01/2012 14:00

Paylaş: