Symantech Backup Ex...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantech Backup Exec 2010 ile anlık backup alınabilinir mi ?  

RSS
KenanKuralay
(@KenanKuralay)
Üye

Merhabalar,

2008 server üzeründe Symanteck Backup Exec 2010 programını kullanmaktayım.  Bu program ile network üzerindeki bi hardisk 'e anlık bakup aldırabilirmiyim ? 

Anlık backup belirli saatlerde (09:00 - 18:00 arası) almasını ve belirli saatlerde durmasını sağlayabilirmiyim ?

iyi çalışmalar, 

Alıntı
Gönderildi : 05/01/2012 19:35
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

Merhaba ,

Tools > wizards >(Define B2D) Back up to disc wizard'ı çalıştırıp backup alacağınız lokasyon tanımlaması yaptıktan sonra new job diyerek alacağınız yedeği o harddisk içine alabilirsiniz.Ama backup exec servisini kullanan kullanıcı hesabını disk üzerine eklemeniz gerekir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2012 01:36
Ferhat DUGENCIOGLU
(@ferhatdugencioglu)
Üye

Mümkündür..

Yanlız bunun için Backup Exec  Network Share özelliğini açmanız gerekecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2012 08:59
KenanKuralay
(@KenanKuralay)
Üye

Cevap için teşekkürler, 

Network Diskini tanımladım.

New job dan nasıl bir ayarlama yapmam gerekir ki anlık backup alsın.  Burdaki seçeneklerde günlük, haftalık ve aylık olarak var.  Ben sabah 9- akşam 6 gün boyunca anlık backup almasını istiyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2012 12:26
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

New Job'u seçtikten sonra selection kısmında almak istediğiniz klasör ve ya dosyaları seçin.Destination kısmında media and device kısmında tanımlamış olduğunuz yeri gösterin.Aşağıda Schedule kısmında "run according to schedule' ı seçtiğinzde takvim görünecektir."Recurring week days" i işaretleyip tümünü seçin.Time windows kısmına geldiğinizde job'un hangi saatlerde başlayıp hangi saatten sonra çalışmayacağına karar verebilirsiniz.Başlangıç kısmına 09.00 am ve 06.00 pm olarak tanımlayabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2012 02:53
KenanKuralay
(@KenanKuralay)
Üye

Çok teşekkürler,

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2012 13:00
Paylaş: